Yavru Husky Eğitimi Hakkında Yardım??

oz4n21

Merhabalar, 2 gün önce 50 günlük yavru sibirya kurt'u aldım. Evimde besliyorum. Eski sahibi köpeğe hiç bir eğitim vermemiş dolayısıyla zorlanıyorum. Tuvalet eğitimi vesair uygulamaya çalışıyorum fakat bu türler biraz başına buyruk oluyormuş. En iyi şekilde eğitim vermem için ne yapmam gerekir? Birde yan odaya gittiğim zaman bile uluyor, müzik vesair hiç bir şey kar etmiyor. İlla yanımda olacak ve hemen yanı başımda uyuyor. Eğitim konusunda bilgi alabilirsem çok sevinirim...

7 CEVAP

Derdedermanim

Bakımı çok zahmetli eğitimi zor bir tür almışsınız sokaklar bu köpeklerle dolu başedemiyen salıyor dışarı eğer bakamıyacagınızı hissedersiniz geç olmadan bahçeli bir eve sahiplendirin enerjisi çok fazla olan bir köpek apartman dairesinde çokzor.

ayzenua

Öncelik olarak lütfen aşıları bitmeden sokağa çıkarmayın, sağlık her şey. Özellikle karma aşıları tamamlana kadar çok dikkat etmelisiniz, bir kez hastalık kaptı mı iş çok zor. Halsizlik istahsizlik durumunda lütfen işin arkasını bırakmayın, veterinere kontrole :) bizim bebisimiz tuvalet eğitimini 2 hafta gibi kolay bi sürede öğrenmişti. Bi odaya gazeteleri yayın, tuvalet kokusu olan pecete vsyi gazeteye koymaniz da iyi olur. Zamanla gazeteleri azaltıp en son bire indirmelisiniz. Tek gazete kaldığında gazeteyi nereye koyarsaniz koyun oraya yapacaktır. Böylece ev içi tuvalet eğitimi tamam :) dışarı çıkmaya başladığında tuvalet eğitiminin ikinci partina gecersiniz fakat daha çok var buna. Bebis kopekler çok sabır ve ilgi gerektiriyor, mutlu bi ömür diliyorum ikinize

oz4n21

Doğru söylüyorsunuz fakat benim köpeğim aksine benimle oyun oynuyor ve yanı başımda sürekli yatıyor şuan için hiç bir sıkıntımız olmadı. Gündüzleride işyerime getiriyorum mesela şuan yanı başımda yatıyor :)

oz4n21

Enerji bakımından biraz düşük bu akşam veterinere götüreceğim kontrol amaçlı

Derdedermanim

Dışarı çıkmaması lazım aşıları bitmeden:) hayır bilirim çok servimli ağzınızın içinde uyurda ilerisi için yeri garantiyse ne ala ...

Veranifer

O bir bebek bunu unutmayin tabiki yalniz birakilinca havliyacak uluyacak ne kadar ulursa ulusun iceri giemeyin ne zamana sustu o zaman iceri girin egitim verilmemis diyirsunuz ama o daha kucucuk bir bebek hem ozgurlugune cok duskun bir irktir husky egitimi zordur apartman dairesinde tabiki zorlanicaksiniz bizim yavrumuz 3 aylik hala tuvalet egitimini yok kopeklerde tuvalet egitimini almak zordur sık uygulamak gerekir ve kizmamalisiniz yalnis bir sey yaptiginda belkide aylarca tuvalet egitimi alamiyacak ama kesinlikle kizip kusmeyin yemekten sonra ne zaman kakasini yapiyorsa disari cikartmaya calisin yavru kopeklerde egitim zordur sabirli olmaniz lazim ama apartmanda yasiyorsaniz keske daha uygun bir irk arastirip alsaydiniz kurt kopekleri cok havlar apartmana kesinlikle uygun degildir

oz4n21

Bilgileriniz ve ilgileriniz için teşekkür ederim. Aşıları hala devam ediyor günde en fazla 1 saat dışarıda dolaşıyor oda tuvalet amaçlı yerden bir şey almaya kalktığında hayır diyorum ve hemen bırakıyor. Havalar sıcak olduğu için genellikle yarı uyku modunda fakat dün veteriner kontrolüne gittik her hangi bir sıkıntı olmadığını söyledi durumu gayet iyimiş. Şimdilik tuvalet eğitimi vermekle uğraşıyorum... Tekrar teşekkür ederim.