Kedime Evde Dış Parazit Yaparken Elim Değdi

aleynafil

Merhaba;
Kedimin iç-dış parazitini uzun zamandır evde uyguluyorum. Dış parazitini yaparken tüyleriyle tam kapatmak isterken kaçmaya çalıştı damlayı döktüğüm yere dokundum bir sorun olur mu

8 CEVAP

aslihan_e

Hemen elinizi yıkarsanız bir şey olmaz tabi ki. Zaten damlaya dokunmasanız kurusa bile kedinin ensesine dokunduğunuz sürece az miktarda zehire maruz kalıyormuşsunuz uzmanlara göre.

cat_expert

Elinizi 2 kez yıkayın bir de kolanya ile ovuşturun yeterli.

cat_expert

Ayrıca bu tür işlemleri yaparken eldiven kullanmanızı öneririm.

aleynafil

Her ikinizede teşekkür ederim. Dediklerinizi yapmıştım zaten ben kedim için endişelenmiştim.

aslihan_e

Yani kediye nasıl bir zararı olabilir ki damlayı döktüğünüz yere dokunmanızın?

Magnetar

Kediden değil de kendinden bahsetmiş sanırım. Size zararı olmaz.

aslihan_e

Hayır kedisinden bahsetmiş :)

Magnetar

Evet, davamını okumayınca böyle oluyor :)