Kedimde Mantar Olabilir Mi

calmilacx

Merhaba ben ilk kez kedi sahipleneceğim, normalde kediyi almana baya gün var ama ben kediyi görmeye gittim ve biraz ayak üstü gördüm. Elimle tutarken tüylerinin arasından derisi göründü ve derisi pembe rengindeydi ben kendi cilt rengidir diye düşünmüştüm. Ama eve gelip kedi araştırmaları yaparken kedilerde mantarın çok sık olduğunu gördüm. Pembe kedi cildi olur mu(tüyleri beyaz renk) yoksa mantar olma ihtimali var mı tamamen bilmediğim için soruyorum.

2 CEVAP

calmilacx

Bu arada mantar olsa da sahipleneceğim tabii ki ben sadece sağlığından endişelendiğim ve alana kadar aklımda kalacağı için sordum

blue_hpood

kedinin kaşıntısı var mıymış? sahiplendiğinizde götürüp muayeneden geçirin, ışıkla bakıyorlar. eğer mantarsa şu an evinde bulunan kişiye bile bulaşmış olma ihtimali var, zor bir hastalıktır, yani mutlaka haberleri vardır.