Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Tüy dökme problemi

Yagiraylin
Yagiraylin

275


Arkadaşlar kedim aşırı derece de tüy döküyor hergün furminatör ile tarıyorum ama koltuklar üzerimiz hep tüt oluyor traş ettirmek istemiyorum zararlı diye ama annem problem etmeye başladı ne önerirsiniz ?


4 Cevap

Bilgeylmz
Bilgeylmz

4633


Traş ettirebilirsiniz ama bunun bir çözüm olduğunu sanmiyorum. Belki maması yüzünden döküluyordur. Ve ayrıca kedinizin cinsi zaten uzun tüylü. Bence bütün uzun tüylü kedilerde vardır bu sorun. Veterinerlerde bu sorun için çozüm olacagını düsünüyorum.


Heiter
Heiter

115197


Birçok sebebi olabilir. Tıbbi müdahale dışında tıraşı hiç önermem çünkü anestezi uygulanıyor. Durduk yere o riske girmek ne kadar doğru, düşünmek lazım. | "Peki nasıl çözülür?" derseniz de sebeplerini tespit etmek lazım derim. Birçok sebebi olabilir. 1. Mama 2. Mevsim değişikliği 3. Kızışma 4. (Dişilerde) Gebelik 5. Pire 6. Vitamin eksikliği 7. Düzenli taranmama 8. Stres | Bunlar aklıma gelenler. Biz kızışma dönemindeki yoğun tüy dökümü için Gimcat Multivitamin macun ve furminator tarak kullandık. Aslında bunlara para vermek istemiyorduk fakat bir noktadan sonra elzem hale geldi. İmkânınız varsa tavsiye ederim.


Derdedermanim
Derdedermanim

14076


furminatörü hergün kullanmak iyi değil.


DamlaE1
DamlaE1

262


Benimde köpeğimde aynı sorun vardı ve tüt dökülmeleri arttıkça vücudunda kısım kısım tüysüz yerler oldu uyuz ve mantar teşhisi kondu bence bi anormallik gördüğünüzde hemen veterinere götürmelisiniz


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
143 Görüntüleme
4 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor