Kedilerim Yemek Seçiyor 🥲

Aslzm

Merhaba arkadaşlar benim yavruyken sokaktan alıp bahçede baktığım 4 minnoş yavru kedim var ölmesinler diye sağlıklı beslenmeleri için elimden geleni yaptım şimdi hâlâ kuru mama yaş mama iyisini alıyorum ama mesela bazen kuru mamayı yemiyorlar birkaç kere beğenmediler mi diye değiştirdim ya da hastalar mı diye ama hayır et olan her şey yiyorlar tavuk kıyma et ve yaş mama olmadan kuru mama yemiyorlar evden yapayım diyorum mesela kedilerin yiyebildikleri şeyler yok asla yemiyorlar biliyorlar yaş mama vereceğimi aç kalsalar bile etsiz yemek yemezler ama sayılarıda fazla olunca bende öğrenci olduğum için yoruldum kuru mama ve onlar için uygun olan evde yapılan mamalardan yemelerini nasıl sağlarım lütfen taktik verin

8 CEVAP

blue_hpood

aynı şekilde arkadaşımın baktığı bir kedisi var, sürekli içeri ve dışarıda bakıyor. her geldiğinde et verdi, tavuk verdi, kuru mama verse ortalığı ayağa kaldırıyor, bağırıyor, agresifleşiyordu. ben de hiç takmamasını, kuru mamayı önüne döküp geçmesini söyledim, öyle yapmaya başladı. artık acıktığı için yiyor. siz onların keyfine göre verirseniz batarsınız, öğrenci olduğunuz için anlıyorum ama doğada yemek seçmek diye bir şey yok, önüne dökersiniz ve çekilirsiniz. yerlerse yerler, yemezlerse aç kalırlar ve sonraki öğünde paşa paşa yerler.

Sm_Ft

Arkadaşın yorumuna katılıyorum. Kediler insanları kendi keyiflerine göre yönlendirmeyi çok iyi biliyorlar. Kararlı olun kuru mama konusunda, bir noktadan sonra dirençleri kurılacaktır. Şuan anladığım kadarıyla naz yapıyorlar size.

Tolga_yay26

Merhaba Yaş mama ödül maması bunlar haftada 1 en fazla 2 kez verilmesi gerekiyor hiç verilmezsede sorun olmaz sürekli yaş mama sürekli ödül maması kediye zararlı lezzeti sosundan geliyor kediye o yizden alıştırmışsınız kuru mamaya gelince evet sürekli verilmesini önermiyorum aynı aromayı değiştirmek gerekiyor fakat kaç ayda bir değiştirmek uygun onun cevabını bende bilmiyorum yememesinin 2. Sebebi ise kediye aşamalı mama geçişi yaptırmadan önüne baska mamayı koyarsan al bunu ye diye 😂 yemez alıştığı lezzzetten hemen kopartamazsın iştah ve kilo kaybı yaşar

ceooxx

Çok fazla ev yemeği tarzı şeyler yiyor ya da yaş mama yiyorsa kuru mamaya alışması çok uzun sürebilir. Kuru mama ver illaki yiyeceklerdir. Evde yapılan şeyleri pek tavsiye etmem yaş mamayı da 15 günde bir verebilirsin

Aslzm

Cevaplarınız için teşekkür ederim aynen ben sanırım fazla nazlarına oynadım ki böyle yapıyorlar dün kuru mamayı koyup çekildim birazda olsa yemişler demek ki isteyince ve aç kalınca yiyorlar 😅

Aslzm

Çok haklısınız ben önceden de kedi bakıyordum ama onlar yemek ayırt etmiyordu sokak kedileri oldukları için ama bunları yavruyken aldım ölmesinler diye elimden geleni yaptım ve her türlü mamayı önlerine koydum bizimkilerde komşularda sürekli mama aldılar seviyorlar diye uyarıyorum ama işte alıştılar artık şimdi bende tek başıma zorlanıyorum çünkü tavuk et olmadan kuru mama yemiyorlar yaş mama desen bağımlısılar ve öğrenci olunca bunları karşılamak zor oluyor kuru mama uzun süre gitse bile yaş öyle değil artık dikkat edeceğim tavsiye için teşekkür ederim

Aslzm

Çok haklısınız ben önceden de kedi bakıyordum ama onlar yemek ayırt etmiyordu sokak kedileri oldukları için ama bunları yavruyken aldım ölmesinler diye elimden geleni yaptım ve her türlü mamayı önlerine koydum bizimkilerde komşularda sürekli mama aldılar seviyorlar diye uyarıyorum ama işte alıştılar artık şimdi bende tek başıma zorlanıyorum çünkü tavuk et olmadan kuru mama yemiyorlar yaş mama desen bağımlısılar ve öğrenci olunca bunları karşılamak zor oluyor kuru mama uzun süre gitse bile yaş öyle değil artık dikkat edeceğim tavsiye için teşekkür ederim

Aslzm

ev yemeği yemediler çok nadir o da pilav etli f😅 hep yaş ve kuru yaş mama karışımı birde tavuk et suyu ile yapılan şeyleri seviyorlar başka bir şey yemiyorlar kuru mamayı etsiz asla yemezler o beni yordu bazıları evde yemek hazırla o daha sağlıklı diyor kafam o yüzden karıştı sürekli kuru mama zararlı mı diye düşündüm