Kedi Mamalarında Gözlemlediğim Tecrübe Ve Değişiklikler

Tolga_yay26

Merhabalar öncelikle kedimin cinsi scotish straight çok farklılık göstermesede yinede cinsine ırkına göre değişiklikler olabilir mama ve vitaminler konusunda gözlemlediklerim
Mamalar
hills kitten tavuklu yavruyken verilebilecek olumlu mamalardan birisi fakat tüy dökme dönemine girdiği zaman aşırı tüy döküyor bence iyi
Hills kitten balıklı tüy dökümünü gözle görülür derecede azaltıyor iyi
Brit care yavru kedi patilerini gösteren resimli kitten serisi tavuklu ağır kokuyor tüy dökümüne etkisi yok orta
Econature kitten sokaktaki kediler seviyor iyi
Enjoy yetişkin bu üründe orjinaline denk geldiğimde yiyordular ptlbi dışında bir yerden aldığımda çakması geldi kediler yemeyi bırak hayattan soğumuşlar parfüm sıkarsında kokusunu alınca kötü kötü bakarlar ya o derecedeydi o yüzden enjoya yorum yok petlebide çakması olmaz ama whiskas ve friskies kediler seviyor ama içerisindeki aromasından dolayı seviyor doyuruculuğu yok
Reflex kitten özellikle sokaktaki kediler çok seviyor yavru yetişkin ve Anne kediler fakat benim kedim sevmedi mama iyi
Acana firs feast kitten hem tavuk hem balık ve tahılda olduğundan yavru kedilere gelişim kas kemik iskelet sistemi çabuk büyüme açısından yüksek kaliteli tüy dökümüne yüksek derecede destek oluyor çok iyi kedim çok az yese hemen doyuyor fakat eksi yanı sindirimi biraz zor pro plan yetişkin kuzulu şuan kullanıyorum uzun dönemde ne olur bilmiyorum ama doyurucu değil tüy dökümünü arttırdı fakat kedi çok seviyor ve tüyleri battaniye gibi oldu yumuşacık sanki hergün şampuanla yıkanıyor gibi oldu segment iyi şuanlık

4 CEVAP

Tolga_yay26

tabiki kedinizi sağlıksal olarak o mamanın o serisi karşılıyorsa onu kullanmak doğru olur bunada 1 veterinerin karar vermesi nekadar doğru tartışılır ve bazı veterinerler gelsin sadece benden x mamayı alsın diye şartlandırıp en iyisi bu diye bağlama yapıp kandırdıklarını biliyorum başıma geldi şuda var öyle veterinerlerde var ki sizi müşteri olarak görmekten ziyade hayvanınızın sağlığına gerçekten faydasal yaklaşıyor parasal değil Allah onlardan razı olsun

Tolga_yay26

Bu arada kedinizin tüy dökmesi sağlıksız olduğu anlamına gelmez bunu eklemeyi unutmuşum virbac tedavi maması veterinerlere ek gelir olsun diye tek amaçlı mamadır çünkü a dan zye seri çıkarmış urinary kuruinar murunary diye

Jayfeather

En iyi mama Virbac diyor hekimler. Üst sınıf mamalardan, tavsiye ederim.

Jayfeather

Her mamanın çeşitleri var. Bence rahatsızlık durumunda kullanmadan yorum yapmak doğru olmaz. Veteriner hekimlerin çoğu Virbac markasını övüyor. Diğer markalar orta segmentte kendi içinde ayrılıyor. Virbac kullanıyorum. Hekimimizin tavsiyesiyle geçmiştim ve memnunum. Bu sektördeki her ürünün kâr amacı olduğunu biliyoruz zaten. Önemli olan canlarımıza iyi gelmesi. Denemeden yorum yapmayalım derim.