Kedi Vitaminlerindeki Gözlemlediğim Tecrübelerim

Tolga_yay26

Vitaminler
Supravet prebiyotik ve probiyotik sıvı takviye evimin veterineri mutlaka dolaptan eksik etmem bağışıklığı yükseltiyor düşmesine engel olmakla beraber sindirimi kolaylaştırıyor mamasını her tazelediğimde 2 ml atarım kullandığım dönemde ama uzun dönem değil kedinizde gördüğünüz kabızlık vs şikayetiniz geçene kadar
Gimcat kitten paste kedinin kalkanı gibi ve çabuk gelişiyor az verin gimcat multivitamin ve vets pluS kitten multivitamin bu ikisi aynı etkiyi gösteriyor dikkatli ve aralara günler ekleyip verin yaydan çıkmış ok gibi oluyor kedi bağışıklık ve enerjiyi çok yükseltiyor az verin bazı arkadaşlar orada 6 cm yazılarını 1 seferde 6 cm olarak anlıyor dikkat edin buna gerek yok 1 mercimek tanesi kadar yeterli gimcatin yeşil bir macunu vardı oda sindirimine iyi gelmişti adını unuttum kalp göz macunu var buda önemli kediniz dışardan geldi gezdirdiniz hava sıcak hızlı nefes alıyor çarpıntısı var kalbi hızlı atıyorsa verin sakinleştiriyor adı taurin paste göz sağlığınada iyi geliyormuş bunu farketmedim çarpıntısını kestiğini ve sakinlediğini gördüm
Ve en önemlisi su evinizde temiz çeşme arıtma kesinlikle değil içme suyu taze bulundurun kedi için mutlaka içtiğiniz suyun kalitesi bozulmuşsa değiştirin marka vermicem bazı market sularında şuan ciddi sorun var insanlar hastanelik oluyor hayvanlara hele asla vermeyin A……..A Ve S……z İle başlıyor bu iki markaya dikkat bilen bilir

2 CEVAP

Ahudr

Tecrubelerinizi aktardiginiz icin tesekkurler ama bence marka verin ben bu yazim seklinde su markasi hic gormedim duymadım en azından dikkat edelim yani

Jayfeather

Hocam, ben de Eskişehir'deyim de Kalabak su alıyorum. Kediler için sağlıklıdır sanırım. Çeşme suyu kesinlikle verilmemeli. Hem kireçli hem de bağırsak parazitlerine (Giardia gibi) sebep oluyor. Ve her gün su yenilemesi yapılmalı.