Lavman Sonrası Dışkılama Zorluğu Yardım!!

Miyoshka

Kedim kısırlaştırma sonrası kabız oldu.5.gün lavman yapıldı ve hekim dupalac verdi bir doz.Lavmanda bir miktar kaka çıkmıştı eve gelince de yaptı ama top top yaptı.Dupalactan sonra ishal olabilir korkmayın dedi hekim ancak bırakın ishali ilk birkaç top dışında yine yapmadı.Uzun süreli olduğu için henüz bağırsağı boşalmış değil ama yapamıyor.Poposunu öncesinde çok yalayıp tahriş ettiği için yakalık takıldı ve poposunu yalamak istiyor ama yapamıyor.Şimdi ben ılık suyla çok hafif tampon yapsam poposuna biraz rahatlatır mı onu??Faydası olur mu bu gece için? Vet kapalı ve kontrolü yarın.Bu gece yağabileceğim bir şey var mı?

2 CEVAP

Kimyoncuk

Bebeklerde de kullanilan libalaks al yap ablacim 10 dakikaya kalmaz söker megakolon olan kedim ne zaman tikansa yapıyorum 43 tl bsey nöbetçi eczane bul al bana dua edersin

aslihan_e

Ben kabız olan kedilerime çorbalık tavuk diye satılan tavuğun kuyruk bölgeleri var ya, onları haşlıyorum, biraz soğumasını bekliyorum, soğuyunca yağlar üste çıkıyor, kaşıkla üst bölgelerden alıp ondan küçük bir kase içiriyorum, kendileri içerse içiyorlar, biraz da üstüne ben şırınga ile içiriyorum ama ishal yapabilir, kabızlık sonrası ishal normalmiş zaten. Poposuna zeytinyağ sürebilirsiniz, pişiğe falan iyi geliyor.