Kedimin Kafa Bölgesinde Tığ Büyüklüğünde Yara Var

Tgbaktk

Merhabalar kedimin kafa bölgesinde bir kaç aydır fark ettiğim bir kaç yara mevcut tığ büyüklüğünde yara oluyor sonra kabuk bağlıyor ama mantar gibi değil döküntü yok ve geniş alana yayılmıyor kendini kaşıdığı için olduğunu düşünüyorum veterinere gittim olumsuz anlamda herhangi bir terslik yok iç dış paraziti gecikmişti ama pire görmedik ve parazitlerini oldu ancak yara neden oluşabilir anlayamadım bu durumu yaşayan var mı yardımcı olabilir misiniz

4 CEVAP

_aleykmsl_

Bir hafta önce aynı sorunu bende yaşadım kafasının her noktasımda vardı veterinerimize sorduğum zamanda stres olanaklı olduğunu söyledi yaralar kendiliğinden düşüyor lakin o sırada solüsyon ile 3 kez temizlerseniz kolay süreç geçirir

Bensuozdemir

Hangi marka mama kullaniyorsunuz? Anladigim kadariyla suan bende dahil olmak üzere sitede bir kac kisi daha ayni sorunu yasiyor

öncelikle yediği mamadan olabilir önce mamasını değiştirin ardından yediği mamaya bir kaç damla sarı kantoron yağı damlatın biz bu sorunu kantoron yağı ile 1 hafta da çözdük.

Tgbaktk

Normalde kapalı mama kullanıyordum ancak kısırlaşma döneminde mama değiştireceğimiz için açık mama almaya başladım normalde proplan tavuklu mama kullanıyordum kalmadığı için royal canin aldık ve hangisi varsa onu almaya başladım sonra kısır mamaya geçtim yine hangisi varsa ondan alıyoruz sanırım bu yüzden oluyor açık mama olduğu için mi ya da tavuklu olduğu için mi bilmiyorum farklı içerikli mama mı bakmak gerek acaba yarasında herhangi bir kanama ya da geniş olarak yayılma yok sadece kaşımış ve yara yapmış gibi duruyor