Kedimin Gözü İltihaplandı

Bettys07

Başka bir soruda sormuştum kokarca böceği yüzünden kedimin gözü çok şişti kapandı ve kızarıklıkla beraber akıntı mevcut. Sabah iyi durumdaydı ama şu an yine kötü hale geldi. Yaşadığım yer dolayısıyla ne nöbetçi veteriner var ne yarın ne pazartesi çalışıyorlar. Teramycn göz merhemi kullanmaya başladım ayrıca düzenli olarak su ve pamukla temizliyorum gözünü. Yarın eczaneden göz damlası almak istiyorum önerdiğiniz veterinerinizin önerdiği iyi gelen göz damlalarını yazar mısınız ?

5 CEVAP

Poki

Kimse yazmak istememiş ben de istemedim aslında nedenini anlayabiliyorum sonuçta nasıl etki edeceğini bilemeyiz ama öyle ya da böyle bir göz damlası alacaksınız sanırım o yüzden ben olsam; öncelikle "Crystalin antiseptik dezenfektan"ı bir pamuğa bolca sıkıp önce temizlerdim (eğer sizde yoksa mutlaka veterinerde veya internetten alabilirsiniz) daha sonra bir iki damla tobrased göz damlası damlatıp 10 dak sonra da tobrased göz kremi sürerdim. Başka göz damlası veya krem tercihi size kalmış ama mutlaka evinizde Crystalin bulundurun. Geçmiş olsun.

Cerezler

Damla olarak veterinerleri arayarak yardım alabilirsiniz. Onun dışında çay pansumanı öneririm göz iltihabına iyi geliyor. Yuvarlak makyaj silme pamuklarına ılık demlenmiş çay döküp silin gün içerisinde bir kaç kere. Damlayı alana kadar onu önerebilirim.

Bettys07

Evet çay ile ilk andan itibaren çay pansumanı yapıyorum ama damla ile de desteklemek istedim

honeypie1

Burdan damla ismi önermek doğru olmaz. Veteriner hekiminize fotoğraf atıp muayene için randevu alın bence. Bazı durumlarda iki göze de uygulama öneriyorlar bulaş riski olduğu için ya da göze bakıyorlar çizik var mı yok mu diye. Bu şekilde evde rastgele tedavi uygulanmaz.

Bettys07

Veterinerime danıştım ama özellikle bir damla ismi vermedi o yüzden sormak istedim