Köpek Kakasında Canlı Kurt

ssuudee7

iç parazit için kontil şurup verdim köpeğime akşamında kakasında canlı beyaz kurt çıktı ne yapmam lazım

4 CEVAP

Tolga_yay26

Vet ile görüşün durumu anlatın muhtemelen aşıları düzenli yapılmıyor kalitesiz besleniyor

ssuudee7

aşıları yeni başladı 2 buçuk aylık ve royal canin mama kullanıyorum

honeypie1

Aşıları yapılıyorsa (ki iç-dış parazit de bunlara dahil) köpeğiniz kurtları atıyor demektir bu zaten beklenilen bir durum. Veterinerinizi arayıp bilgilendirebilirsiniz isterseniz. Yalnız kontil şurubu veteriner mi yazdı? Lütfen kafanıza göre insan ilacı vermeyin kedilere. Uzun vadede ne etkilere yol açtığını bilemezsiniz. Dozajları çok önemli bunu da ancak veteriner hesaplayabilir. Sağlıklı günler.

Mini2019

Bağırsak geçişi sağlayan iç parazit hapları kullanılmalı. Caniverm verebilirsiniz. Ve duruma göre 2.dozu yakın verilmeli. Sonra kesinlikle rutin devam edilmeli