Mama Değişikliği En Az Kaç Ay Aralıkta Olmalı

Tolga_yay26

Merhabalar kedi mamalarında en az kaç ay devam edilmeli sürekli mama değişimin uygun olmadığını biliyorum kademeli geçişide biliyorum fakat bir mamaya en az kaç ay devam ediyorsunuz?

3 CEVAP

Snzlc

Ben 1 kedi için 10- 15 kg mama alıyorum. Bu mama da 5 ay rahat gidiyor. Hatta arada sokaktakilere de veriyorum. Sonra başka markaya geçiyorum. Proplan nutri feline dönüşümlü kullanıyorum.

AhsenAise

Eğer mama kediye yarıyor ise kedi sıkılana değin devam ediyorum ,bu 1.5 kg da da oluyor,500 Gr da da
Kediniz sıkıldığında değiştirirsiniz

6 ayda bir dönüşümlü olarak
Optimeal
N.D kullanıyoruz.