Kedi Tüy Bakımı Acil

shrmnayaz

Uzun bir aradan sonra trafik kazası sebebiyle ailemin yanına döndüm. Kazadan dolayı bir süredir düzgün ilgilenemedim ve aşırı sıcaklar nedeniyle hayvanlar çok tüy döküyor. Haliyle evdekiler de rahatsız oluyor. Balık yağı damlatıyorum manalarına. Mamamız N&D. Lakin çok faydası olmuyor. Kuru şampuan ve malt almayı düşünüyorum. Ayrıca bakım spreyi veya kremi gibi bir şey de arıyorum. Bildiğiniz onerebileceginiz ürünler varsa lütfen yazın. Şimdiden teşekkürler... :(

5 CEVAP

Naçizane tavsiyem kuru şampuan kullanmamanız. Çünkü kendisini yalayarak temizlediği için kullanacağınız kimyasalı yiyecek :(

AlbayFatmanur

Bu arada cleapet kimyasal içermiyor. Yalaması sorun olmaz aksine ağzına sıkabileceğiniz ürünü tüylerine sıkıyorsunuz. Yani bir çok kullanım alanı sunuyor.

Kedinizin cinsi nedir? British kızım nd mama yiyordu, kan değerlerinde protein fazla çıktı ve veterinerimiz proplanın renal mamasını önerdi. Mama değişikliği aşırı tüy dökme sorunumuzu çözmeye yetmedi ama fazla protein de tüy dökümüne sebep olur dedi veteriner. Tavuklu mamalar da tüy dökümünü arttırabiliyormuş yine veterinerin söylediğine göre. Gimcatin derma sensitive macunu, skin coat deri ve tüy sağlığı için tablet ödül maması, vesplusın biyotin takviyesi ürünlerini değiştirerek ve ara vererek kullanıyoruz. %100 olmasa da faydasını görüyoruz. Veteriner de sürekli taradıkça tüy dökümüyle başa çıkılabileceğini söylüyor. Sizin çocuğun tüylerinin aralarında açıklık olacak kadar dökülüyorsa bi cilt problemi olabilir, veterinere göstermeniz faydalı olabilir. Bir de su tüketimini arttırmak da işe yarayabiliyor. Ben sıvı ödül mamasını ya da yaş mamayı sulandırarak vererek su tüketimini arttırabiliyorum. Geçmiş olsun.

AlbayFatmanur

Kuru şampuan kullanmayın. Cleapet ürünlerini tavsiye ederim. Vitamini ve spreyi biz çok memnun kaldık.

simbakedi

mama değişimini deneyebilirsiniz ancak hemen bir faydasını görmezsiniz bence. kuru şampuan vs asla önermem, ne kedilerin böyle bir ihtiyacı var ne de onlara bir yararı var. derilerinin yapısını bozup hasta edebilirsiniz, yaladıkları için de kendilerinin şampuan yediğini düşünün. benim tek önerim taramak. boş oldukça tarayın, daha az dökülüyor ve tüyler daha sağlıklı oluyor. furminatör ile de haftada 1 kere tüylerini düzeltebilirsiniz. eldiven ve basit bir tarak en sağlıklısı olacaktır diye düşünüyorum