Kum Değişimi

yumipili

kedim astım hastası olduğu için kumunu değiştirdim normal toz kumdan pelet kuma geçtik 5 gün olacak ama durmadan banyoya yapıyor zorla soktum kutusuna yapmadı nasıl alıştıracağım 4 yaşında küçük de değil kumu beğenmedi ama napabilirim sağlığı için lütfen öneri verin

2 CEVAP

Poki

Pelete geçmek için belki yaşı biraz büyük diye zor olabilir. Bu şekilde devam ederse belki daha sonra mısır koçanı kedi kumu olan "tonton" markası veya zeytin çekirdeklerinden yapılmış "olivacat" kullanabilirsiniz. İkisinin de kendine göre artıları eksileri var tabii araştırırsınız ama bu ikisi de doğal ve tozsuz ürünler.

Yuqi

Belki başta %75 kum %25 pelet koyuyp kademeli olarak peleti arttırıp kumu azaltırsanız yavaş yavaş alışabilir