Kendi Kendine Kavga Eden Kedi

Aysenurbisgn

Merhaba, biz sitemizdeki kediler için balkona yemek koyuyoruz her kedi gelip oradan yemek yiyor, her ay farklı kediler beliriyor birdenbire :). Yaklaşık 2 ay önce yeni bir kedi gelmeye başladı dişi ve muhtemelen 1 yaşlarında. Kedi sanki karşısında ona saldıracak başka bir kedi varmış gibi arada bağırıyor, tıslıyor ama bırakın karşısında hayvan olmasını onun görebileceği bir yerde saldırabilecek canlı bile yok. Sürekli ürkek, bağırma atakları geçirdiğinde pısıp kalıyor yemeğini yiyemiyor hatta yemeğe bile hırlıyor. Ne olduğunu bir türlü anlayamadık tedavi ettirebileceğimiz gibi de değil. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Psikolojik mi yoksa bir hastalığı mı var merak ettik.

2 CEVAP

Derdedermanim

Kızgınlık döneminde olabilir, gebedir kedileri kendine yaklaşmaması için uyarıyor olabilir,asabidir,tranva geçirmiştir her şey olabilir kimbilir...

Aysenurbisgn

Kızanla alakalı bir şey değil çünkü bu geldiğinden beri olan bir şey ve 2 aydır tuhaf bir şekilde sokakta olmasına rağmen hamile de kalmadı. Beyinsel bir sıkıntı mı var, psikolojik mi hastalık mı bilmiyoruz biz de. Araştırdım bir şey de bulamadım. Bilen birileri vardır belki