Kedim Soğuktan Kaçıyor

Mirabonibon

Yaşadığımız yer inanılmaz sıcak 40-45 derece sıcaklıklar var 60 derece gibi hissediliyor ve oturma odasının kliması 7/24 açık içerisi ne çok soğuk ne çok sıcak normal serinlikte içerde kedimize özel yer yapmıştık o da var maması falan da her şey burda bütün kediler sıcaktan kaçıp soğuğa giderken benim kedim evdeki ennnn sıcak yerlere gidiyor sürekli örnek olarak odamın penceresi kapalı içerisi dehşet sıcak ve havasız boğuluyorsunuz resmen içeri girdiğinizde yatağım pencerenin yanında ve arkası full güneş alıyor sıcacık dokunamıyorsunuz kedim ısrarla oraya gidiyor nasıl dayanabiliyor diyoruz sürekli sıcaklara gidiyor hiçbir sağlık problemi yok çok şükür sürekli kontrol ettiriyoruz her gidişimizde bu kediyi neyle besliyorsunuzda bu kadar sağlıklı diyor veterinerim ama neden böyle yaptığını hala ailecek çözemedik sıcak havayı seven bir kediye mi sahibim anlamadım bütün kedilerde sıcaktan kaçıyor oysa ki bizimki ise koşuyor

4 CEVAP

aslihan_e

Belki de tek istediği öyle bir yatakta, kişisel odasında uyumak. Benimkiler de sıcak olsa bile odamdaki yatakta yatmak isterler. Klimayı kapattım oğlum, içerisi sıcak derim, yok, o yatakta yatılacak, onlar için klima açıyorum. Odanızda klima olsa büyük ihtimalle kediniz sıcağa kaçmayacak, orada yatmaya devam edecek. Salonda kendi yerine yatmak istemeyebilir. Kediler genelde kendilerine verilen yerde uzun süre yatmak istemiyorlar. Güneş gelen yeri ise kediler ayrı sevebiliyor, bazı kediler içgüdüsel olarak güneşten vitamin almak için güneşli bölgeye yatıyor.

Mirabonibon

Ben de öyle düşünüyorum ama en büyük sıkıntı derisine güneş vuruyor ve yanacak diye korkuyorum onu ordan çıkartmaya kalktığımda bazen dokunamıyorum bazı yerlerine ateş gibi sıcacık derisi nasıl yanmasın ki şimdi klima taktırsam bile yine o güneşe gidiyor artık saldım babam karışma belki yalnız kalmak istiyor diyor bıraktım artık nerde rahat ediyorsa

Sezgek

Bir sorunu olduğunu sanmıyorum benim kedim de Adana sıcağında pencere içinde yatıyor ben de diyorum ölecek bu kız sıcaktan diye korkuyorum gidiyorum alıyorum bazen kucağıma cayır cayır yanıyor ama o iyi öyle çok sıcaklarsa zaten benimki kalkıp bizim tarafa geliyor ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum genel olarak sıcağı seviyor bence

AhsenAise

Adana şuan klimasız yaşanacak gibi değil ama kızımız illa gidip daire kapısının önünde yatırıyor,epeyce mücadele ettikten sonra pes ettik,sadece geceleri klimada uyuyor gündüz kapının iç kısmında