Muhallebi Kedilere Zararlı Mıdır?

21gumus

Merhabalar, kedim el yapımı muhallebiyi çok seviyor. Bende zararlıdır diye vermeye kıyamıyorum. Sizce onlar için zararlı mıdır?

2 CEVAP

aslihan_e

Tabi ki zararlı ama ona özel muhallebi pişirebilirsiniz. Biraz tavuk göğsü eklediğiniz suya sütlaç yapar gibi pirinç ekleyin, pişince robota muhallebi olana kadar çektirin. Çok koyu olmaması gerekli, pişince pilav gibi olmayacak yani. Kokusu yeterli gelmezse ben azıcık sevdikleri malttan sıkıyorum içine, o zaman daha iştahlı yiyorlar.

caliskancrn

veterinerler kedi maması dışında bir şeyle beslenmemesi gerekiyor diye tabsiye ediyor
ayrıca muhallebi de bir tatlı
tatlınında zararlı olduğunu biliyorum