Kedime Karma Aşı Ağır Geldi Yardım

DuyguKilc

Yetişkin kedime cuma günü karma aşısı yaptırdım her sene düzenli olarak yaptırırım ancak bu seferki ağır geldi gece ateşlendi halsizlik ve mide bulantısı başladı ertesi gün öğlene kadar ateş düşmeyince veterinere götürdüm ateş düşürücü yaptılar akşam saatlerinde ateş ancak düştü ama biraz mama yedikten bir bir buçuk sonra kustu ikinci kere kusmasında veterinere götürdüm mide bulantı kesici yaptı gece geç saatlerde hapşırık burun akıntısı başladı üç gündür perişanız veteriner telaşa gerek olmadığını gözlemlemek gerektiğini söyledi başına böyle bir şey gelen var mı

4 CEVAP

AhsenAise

Hiçbir kedime karma aşı yaptırmadim ,hatta artık hiçbir aşıyı yaptirmiyorum, bir fayda ( öyle olduğu iddia ediliyor ki ben inanmıyorum) için komple tüm kediyi zehirliyoruz ,doğru değil

ilaydacakir

Ah kıyamam ya böyle elimizden bir şey gelmeden o halsiz hallerini izlemek o kadar zor ki. Benim kızıma da senelik Lösemi aşısı bayağı ağır gelmişti mahvolmuş korkudan ona bir şey olacak diye bi de hep lösemi ağır aşı başka hastalıkları tetikliyor yazılarını okuyup çıldırmıştım. Artık veterinere gidip, aramaktan adam bıkmıştı benden ama cidden veterinerin dediği gibi bekleyince yavaş yavaş geçti. Üç dört gün sürmüştü bizimkinin o halleri hatta bi daha lösemi aşısı yaptırmayı düşünmüyorum.
Bol su içtiğinden emin olun içmek istemiyorsa kaşıkla falan içirmeyi dene. Eğer veteriner muayene edip de telaş etme dediyse yavaş yavaş o da kendine gelir 🥲

Mini2019

Kediniz korona + mi? Ben pozitif olduğunu bilmediğim zamanda yaptırmıştım. Benimki küçüktü ve şiddetli kusma ishal belirtileriyle gittik. toparlanması 2 hafta sürdü. 1 hafta klinikte kaldı. Bağışıklık güçlendiriciler. Serumlar, vitaminler verilmişti.

Bu dönemde viyo çok iyi gelmişti. Sorup Deneyin bence

DuyguKilc

Korona değil aşıdan önce hiç bişeyi yoktu Durumu iyiye gidiyor veteriner takibe aldı alerji bitmedi hala hapşırık var bugün tekrar kontrolümüz var belki alerji ilacı başlarım dedi bundan sonraki aşılarıiçin yaptırmaya çok kararsızım karma artık vurunmayacak