Kedim Çişini Kapı Önüne Yapıyor 2 Aydır

miloshy

Merhaba, 2 yasında kısır erkek 2 kedim var. Daha önce böyle huyu yoktu birinin ama inatla evin dıs kapısının önüne yapıyor ne kadar silsem de camasır sularıyla illa ben eve geldigimde o görüntü oluyor tükendim artık. Ne yapabilirim

11 CEVAP

caliskancrn

Veterinere götürüp idrar yollarını kontrol ettirin
benimde kedim yapıyordu çok kızıyorduk sürekli temizlik yapmak zorundaydık
malesef hem kristal hemde böbrek yetmezliği çıktı ve sonrasında 2 ay sabah akşam tedavi gördü ama kaybettik malesef durumu ağırlaştı bağışıklığı çöktü
bence veterinere götürüp kontrol ettirmekte fayda var

sitedizayn

benimkine tahlil yapılmamıştı bir kaç ilaç verdi bir hafta 10 gün sonra gelin bakalım dedi, kısa sürede geçmişti. siz kapının önünden idrar temizlerken bulanıklık veya kan görüyormusunuz yoksa normal idrar mı ?
kumu temizlemeyi geciktirsem kedim kapalı tuvaletin üstünde bir boşluk var oraya yapar.
sizin kedinizde bir halsizlik, durgunluk, acı çeker gibi bir durum var mı ? kedinin acısı ağrısı varsa mutlaka belli oluyor. idrar yolları rahatsızlıklarıda acı verir.
kumu daha sık temizleyin bence, bende iki kedi iki tuvalet var, her gün temizliyorum, yoksa idrar temizlemek zorunda kalırım.

miloshy

merhaba, tuvaletini sık temizledikce bu sorun ortadan kalktı, evde 2 kedi var. 2 tuvalet alacagım sanırım. her yer kum oluyor ama önerinzi var mı

tengrist

++++güncel

miloshy

var mı yasayan

miloshy

genelde kumu cok kaka dolunca yapıyor evde 2 kedi var ben de calısmaktan gec dönüyorum o arada oluyor. endiselendim simdi baska belirtileri neler?

sitedizayn

geçtiğimiz kış benim kedilerimden biride değişik yerlere yapmaya çalışıyordu ama ben görüyordum sanki acısı var gibiydi, veterinere gittik idrar yollarında rahatsızlık olmuş ama neyseki erken gittik, bir kaç ilaç ve mama ile kısa sürede düzeldi.
sizin gördüğünüz kadar idrar normale göre az mı ? ve denk geliyormusunuz acı çekiyormuş gibi bir durum var mı ? sık sık kedi tuvaletine girip bekliyor mu ? böyle bir çok belirti var.
uzun süre evde olmuyorsanız bir çok belirtiyi görmeme ihtimaliniz de var.
en iyisi bir veterinere gitmek.

miloshy

hangi tahliller yapılıyor bu süreçte?

miloshy

++++++++++++++++++++

sitedizayn

evet 2. tuvalet iyi olur bende 2 kedi ve 2 tuvalet var çok birikme olmadan temizleniyor, wondersand kum uygun fiyatlı ve iyidir kendi firmasından alıyorum pet@pal@com@tr

sitedizayn

aklıma geldi, tuvaletlerin önünde elekli paspaslar da var, kumun bir kısmı orda kalıyor.