Kedimin Kakası Simsiyah

CalicoMia

Kedimin kakası simsiyah iştahı falan yerinde hareketli ama kakası simsiyah neden acaba bilgisi olan var mı?

9 CEVAP

Sezgek

Gizli kan olabilir gaita da bir vete danışın derim geçmiş olsun

ilaydacakir

Kan olabilir. Bir de hangi mamayı kullanıyor proteini fazla gelince de olabilir. Benim kızım yavruyken nd kitten kullanıyorduk kakası siyah gibiydi veteriner hiçbi sıkıntısı yok mamadan dolayı öyle bir şey olmaz demişti

ssedef28

merhaba kan var mı dışkısında

CalicoMia

Görünürde kan yok

CalicoMia

Teşekkür ederim en kısa sürede götüreceğim

CalicoMia

Şuan kuru mama yemiyor raw besliyorum sanırım dediğiniz gibi protein bir tık ağır geldi kuru mamayı nedense yemiyor koklamıyor bile :(

tengrist

Protein ağır geldiğinden değil de mamanın rengi neyse dışkının rengi o renge daha yakın olur, ND renk olarak biraz daha koyu renkli bir mama bu yüzden koyu kahverengi oluyor ama sizinki bildiğiniz siyah. Benim tahminim raw beslenmeden dolayı kedinizin salmonella kaptığı, salmonella kanlı ve koyu renkli dışkıya sebep olur. Mide bulantısı, iştahsızlık yapar. Bence mutlaka veterinere götürün

CalicoMia

mide bulantısı ve iştahsızlık hiç yok çok sağlıklı oyun oynuyor hareketli iştahı da maşallah yerinde ama kakası siyah sadece anlam veremedim

Emirrckr

Fotoğraftan mı bilmiyorum ama aşırı siyah resmen simsiyah.Kan olabilir veya yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi raw beslenme sonucu parazit kapmışta olabilir.
Türkiye şartlarında raw beslenme cesaret isteyen bir durum kesinlikle.
Bence bir hekim kontrolünden geçsin,çünkü burdan ancak olasılıkları sayabiliyoruz.Fakat mama renginden olsa bu kadar siyah olmazdı diye düşünüyorum.