Overyum Kalıntı Sendromu Yardım

Bademelif

Kedimi geçen sene kısırlaştırmıştım fakat bu sene işemeye başladı etrafa başta davranış bozukluğu diye düşündük fakat isedigi dönemlerde agrasif tavirlar sergileyip kizana girmiş gibi miyavladigini fark ettik. Veterinerimiz overyum kalıntı sendromu olabilir dedi. AMH değeri baktirmam gerekiyormuş. Kedisinde bu problemi yaşayan oldu mu ameliyat ettirmezsem ileride sorun olur mu? Çünkü veterinerimiz ameliyat etse bile kalıntı overyumu bulamama ihtimalini de söyledi ve kisirlastirmaya göre çok daha riskli bir ameliyatmis

4 CEVAP

tengrist

Biz de aynı süreçten geçtik, bırakılan doku diğer organlara ve karnına yapışıp damar bağlamış. biraz daha geç kalsaymışız çok kötü sonuçlara sebep olabilirdi. Bu süreç çok zor çünkü bütün veterinerler farklı şeyler söylüyor, profosyonel hekim yok denecek kadar az olduğu gibi İstanbul'un göbeğinde bile tam donanımlı veteriner kliniği bulamadık. Herkes birbirinden farklı fiyatlar verdi. Vet. hekimlerin bunu bilerek yaptıklarını düşünüyorum, çok riskli, bulamayabiliriz diyen hekimden zaten kaçın. Durumu abartarak sizden daha fazla para koparmaya çalışıyorlar. Zaten ameliyat öncesi gerekli testler yapılır, eğer ameliyata hazır ise operasyona alınır. Sağlık durumu elverişliyse ve bakımlarını iyi yaparsanız hiçbir şey olmaz. İstanbul'da yaşıyorsanız veteriner tavsiyesinde bulunabilirim

AhsenAise

Farklı bir veteriner den görüş almalısınız

Bademelif

3 farklı veterinerle görüştüm 3üde farklı şeyler söylüyor biri hormon ignesi yapalım diyor diğeri hormon iğnesi ileriki sürecte enfeksiyona sebep olabilir bu da ölümcül sonuçlar doğurur diyor ne yapacağımı şaşırdım 😔

blue_hpood

hormon iğnesi kalıntıyı ve risklerini gidermez ki. iyi bir hekim bulup ameliyat konusunu gözden geçirmenizi öneririm