Kedi Kumu Ne Sıklıkla Ve Nasıl Değiştirilmeli

kimnana

tahmini 1 aylık erkek bir kedimiz var. 5-6 gündür bizde. kumu öğrettim. fakat çok pislendi. kumunu nasıl temizlemem gerekiyor? ve ne sıklıkla değiştirildiğine bir kaç şey okudum. tamamen boşaltıp, yıkayıp tekrar doldurmaktan bahsedenler olmuş. ama o zaman kedi tekrar oradan koku alamayacak. biraz kafam karışık

6 CEVAP

Busra_12

Ben günde 2-3 kere kürekle alıp temizliyorum ayda 1 kerede kumunu komple değiştirip kum kabını yıkıyorum bir sorun olmuyor

aleynacamgoz

bende günde 2 3 kez temizliyorum arkadaşın dediği gibi ayda bir kumunu komple değiştirip yıkarsanız bi sorun olmaz, ve 1 ay için de kediniz zaten kumuna yapması bilincini edinmiş oluyor yıkadığınız da yine gider oraya yapar yani sorun olmaz. çok küçük olduğu için güvenemiyorsanız eski kumunun tamamını atmayıp yıkadıktan sonra içine az bi şey eski kumundan koyup yeni kumla karıştırabilirsiniz ama sorun olacağını sanmıyorum kediler tuvalet eğitimini çabuk öğrenen hayvanlar

kimnana

peki tamam teşekkürler hepinize

kimnana

ama hayvan koklayarak anlıyor oraya tuvalet yapıldığını. yıkandığında da koku gidiyor haliyle. tekrardan bilebiliyor mu oraya yapılacağını ?

Zynpkck

Bu ic güdüseldir bir kere tuvaletin yerini öğrendikten sonra zorlasanız yine başka yere yapmaz ve temizledikten sonrada sorun olmaz günde bir defa kürekle temizlerseniz hic bir sıkıntı kalmıyacaktır tabi bu kumada baglı :)

Derdedermanim

Kumun içindeki alınması gereken kısımları kürekle alın her gün bunu yapın çok kirlenirse kedinişz kumu kullanmaz saksilere yada başka yere gider.Kum kabında koku olması gerekmez tertemiz olsada yine oraya gider.Arada bir kum kabını güzelce yıkayp temizleyin dezenfekte edin.