Kedim Meme Gibi Kuyruğunu Emiyor,Neyden Kaynaklanıyor Olabilir?

furkanshn

Soruda açıkça yazdım ama kedim meme emer gibi kuyruğunun ucunu emiyor birde kuyruğunu yoğurur gibi hareketler yapıyor tam 4 aylık ve annesinden erken ayrılmadı 3 ay 10 günlükken biz eve aldık sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ilk başlarda böyle değildi son iki haftadır başladı kuyruğunun ucu ıpıslak oluyor canı sıkıldıkça emiyor

6 CEVAP

Poki

Ben bunu psikolojik bir şey olduğunu düşünüyorum. Bir tanıdığımızın kedisinde de vardı aynı durum kuyruğunu daha sonradan yavaş yavaş yolmaya koparmaya başlamış. Belki geçici bir şeydir ama Allah korusun bu dönemlerdeki hareketler alışkanlığa dönüşebiliyor. Engellemeye çalışırsanız çok iyi olur bir şekilde, belki yumuşak tüylü bir oyuncak verebilirsiniz yanına ve @AhsenAise'nin dediği gibi kuyruğuna onun sevmeyeceği bir şey sürebilirsiniz zarar vermeyecek.

AhsenAise

Psikolojik bir nedeni olmalı ,çok uzun süre emerse o bölgede tüy dökülmesi meydana gelebilir ,kuyruğuna sirke surseniz belki vazgeçer ,sirke kedi cildine zarar vermez,tabiki az miktarda seyreltip surmelisiniz

blue_hpood

kedinize başlık takın, ilk başta çok kötüymüş gibi gelecek size ama kedinizde o bilinç yok rahat olun, başlıkla yaşamayı öğrenecek. zamanla o kuyruğu yolana kadar alışkanlık edineceğine biraz başlıkla idare edin.

furkanshn

Yalama değil direkt emme hareketi hatta şıp şıp sesler de geliyor kuyruğunun tüylerine zarar vermesin diye ayırıyorum ama gece görmeden yine emiyor

Kısır mı kediniz Kısır değilse ondan da yapıyor olabilir.

furkanshn

Zaten hafif bir seyrelme var ama anlaşılmıyor kendisi kısır değil daha 4 aylık