İlk Kez Yaş Mama Verirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

furkanshn

Kedim dört aylık ve daha hiç yaş mama vermedim veteriner dönüşleri ve sık seyahat ettiğimden yolculuk dönüşleri ödül şeklinde vermek istiyorum marka olarak birkaç marka aklıma yattı ama yine de ilk kez yiyeceği için sindirim sistemini olumsuz etkiler mi verirken nelere dikkat edilmelidir?

4 CEVAP

AhsenAise

Minik porsiyonlar halinde dondurucuya koyacağınız haşlanmış tavuk,kıyma,tavuk ciğeri ,dana yüreği ni yaş mama olarak gönül rahatlığıyla verebilirsiniz
Ödül amaçlı bu sitede ödül mamaları var bir göz atınız,onları da olabildiğince az tuketmelisiniz

blue_hpood

bol bol haşlanmış tavuk, kuzu, dana, ciğer, hindi, balık etini suyuyla her gün bile verebilirsiniz, hiçbir zararı olmaz, çok besleyici ve sağlıklıdır. veya atıyorum tavuk-hindi ve patates haşlayıp robota çekip porsiyon porsiyon buzluğa atıp besleme öncesi ısıtıp verebilirsiniz. uğraşmak istemiyorum derseniz acana, schesir en iyi taş mamalardandır. beslenme sisteminde hiçbir sorun olmaz, bağışıklığını kuvvetlendirir. ilk yediğinde ishal olur gibi olabilir ama düzelir.

furkanshn

Teşekkür ediyorum🙏🏻

sitedizayn

şu ana kadar yaş mama vermediyseniz hiç vermeyin alışmasın, benim iki kedim alıştı mesela evde tavuk haşlanıyor veriyorum yemiyorlar.
evde pişirdiğiniz her türlü eti verin o şekilde alışsın, genelde haşlama iyidir herhangi bir şey eklemeden, belki eser miktarda tuz olabilir.
örnek haftada 1 gün tavuk, 1 gün tavuk ciğeri başka bir gün başka et gibi.
ben yapabilsem ne yaş ne kuru mama alırım evde pişiririm o şekilde beslerim. ama kedilerim alıştı önce onlara unutturmam lazım.
zamanım yok uğraşamam derseniz nd, reflex essential serisi iyidir fiyatlar uçmadan önce reflex essential kullanırdım.
birazda bütçeye bağlı yani benim şu anda bütçem ancak felix e yetiyor.