Kedimi Kisirlastrma Sonrası Kaybettim

Puffy2021

Kedim kisirlastrma öncesi bağışıklıgi havanin durumundan dolayı düşük çıktığı söylenerek beş gün bağışıklık güçlendirici oldu sonra gerçekten baya yükseldi bağışıklıgi besgunun ardından kisirlastrma operasyonu oldu ama operasyon sonrası yeni yeni ayılmaya baslamiisken eve yollandı evde kendisine gelsin diye aslında veteriner güvendigimiz biri ticari amaçlar guttugunu düşünmüyorum çünkü iki kedim var para konusunda da bize yardımcı oldu zamanında. Her neyse eve getirdik zor nefes aldığını fark edip direkt tekrar götürdük aradan on dk geçti ameliyattan çıkalı adamda şaşırdı operasyon kötü geçmemiş ama birden oksijen verdiler kalp atımı yavaş değildi solunumu yoktu birden kalbi durdu geri getirdiler entube ettiler ama öldü ilk kez bu kadar kısa sürede ölen bir hastası olmuş otopsi yapardım sizinle dostane muhabbetim olmasa dedi biz istemedik aldık gömdük. Kedim hakkında detaylı bilgi vereyim dişi kedi 2600 Gr kilosu vardı beyaz renk sagirdi. Kızgınlıkta değildi ama açtığında iki tane patolojik anormallik görmüş yumurtası aşırı küçükmüş birde rahim çok az kanliymis yani kızgınlık belirtisi gosteriyomus ama paralel olarak yumurta büyümesi gerekiyor kızgınlıkta iken küçükmüş. Yani çok üzgünüm günlerdir kendime gelemiyorum ciğerlere pıhtı atmis olabilir deniyo . Narkozu kaldıramadı büyük ihtimalle sizce ne olabilir cinsi irandi bu arada ama yüzü çok basık olan cinsten değildi. Bu zamana kadar da hiç hasta olmadı 3 yaşındaydı

17 CEVAP

Puffy2021

Kedimi saat sabah 10 da teslim ettim akşam 6 da aldık. Uyanmasını bekledi kafasını kaldırıp sağa sola hareket edince gönderdi evde ayilsin bana da bildirin dedi. Ben tam olarak ayilsin istemiştim yani bazı veterinerler iki gün tutuyormuş bu seferde orda ölse başka şeyler dusunucektik kesmeler hiç bitmiyor maalesef. Nedense çoğu veteriner hemogram yapıyor sadece. Kedime buzamana kadar kendimde vetexpert markasının bağışıklık güçlendiricilerini verdim yesin icsin diye baya sevdiği şeylerden kaliteli mamalardanda aldık ama kilosu hep stabil kaldı 8 aylıkken aldım 3 yaşına kadarda hep kilo alsin diye uğraştım kısırlaştırmaya acele etmedim ama yaşı ilerledikçe iltihap tümör başka riskler arttığı için artık yaptıralım dedik.veteriner de kilo ile ilgili birşey demedi bize

Puffy2021

Aradan on dk geçti dediğim eve gönderdi operasyon olmuştu çoktan ama ayilmasi çok geç sürdü o sürede yatıyordu kabinde
Ayildiginda kalkınca hemen verdi gibi oldu ama hareketlerini gözlemlemis uyanma belirtileri vermiş evde tam ayilsin demis