Yavru Kedi Pirelenmesi

ecrin_duman

Yavru kedi sahiplendim 2 aylık ancak geldiği yerden pireli gelmiş veterinere gittik dış parazit uyguladı 24 saat dokunmayın dedi 1 gün oldu tüylerine falan baktım tarakla da denedim ama göremedim daha net nasıl anlayabilirim?

4 CEVAP

blue_hpood

anlamanıza gerek yok, o ilaçların çoğu yüksek etkilidir, pireler direkt ölüp dökülürler, kaşıntısı bittiyse tamamdır, endişelenmeyin

ecrin_duman

Teşekkür ederim eskisi gibi kaşınmıyor, içimi rahatlattınız:)

venswift

merhaba kediniz kac gram acaba? benim kedim de 2 aylik fakat 600 gram diye parazit asilari yapilmadi

Bizimki de aynı durumdaydı. Hatta pireli olduğunu bilmiyordum bile. Sahiplendiğimin ertesi günü veterinerde iç-dış parazit aşısı yaptırdıktan sonra ölü pireler döküldüğünde fark ettim. Aşının iki ay koruyuculuğu var kedinin üzerindeki pireler ısırıp kan emer emmez zehirlenip ölüyor.

Her ihtimale karşın evi temizleyip güzelce süpürmekte fayda var. Pire yumurtaları düşüp çatlayıp evi sarabiliyormuş. (Bizde olmadı şükür ki.)