Kediler Çiğ Somon Yiyebilir Mi?

hellothere

Kendileri çiğ somon yiyebilir mi ve yiyemiyorsa nasıl bir pişirme yöntemiyle verilmelidir

3 CEVAP

blue_hpood

kediler özünde çiğ beslenen canlılar, ben kedim için çiğ beslenmeye geçmeyi çok istedim ama çok masraflı olduğun için maddi durumum el vermiyor. kediler sadece somonu değil, her eti çiğ olarak yiyebilir, avlanıp kuş bile yiyebilirler ama ev kedisi için soruyorsanız çiğ beslenmeye geçmek meşakkatlidir. öncelikle kuru mamayı tamamen kesmeniz gerekiyor, kuru mama ve çiğ besin aynı anda olmaz, sindirim sistemini bozar. tamamen çiğ beslenmeye geçmek için uzun bir araştırma lazım. başlangıç olarak suzionline sitesine bakabilirsiniz, orada çiğ besleme bölümü var. ama siz sadece kuru mamaya ek olarak et yemesini istiyorum kedimin derseniz eti haşlayarak veya buharda sade pişirerek verebilirsiniz. dana, ciğer, kuzu, hindi gibi her türlü etin kemiksiz ve kılçıksız kısmını bayıla bayıla yerler. ben suda haşlayıp bol suyuyla parçalayarak veriyorum. veya atıyorum tavuk ve hindi alıp bal kabağıyla haşlayıp hızlıca robota çekiyorum, porsiyonlayıp buzluğa atıyorum, öğünden önce çıkarıp biraz ısıtıp veriyorum. deli oluyor:)

hellothere

çiğ besine geçmeyi düşünmüyorum maalesef maddi durumum karşılamıyor evde yapmak için norveç somonu almıştım kedim de koklayınca ona çiğ vermem sorun olur mu diye sordum daha çok aslında cevabınız için teşekkür ederim

ventricosa

Çiğ beslenme yapılacaksa bilinen güvenilir markalar kullanılmalı diye düşünüyorum çiğ balık ürünlerinden parazitler, mikroorganizmalar insanlara ve hayvanlara bulaşıp hasta edebiliyor ben pişirerek vermenizi tavsiye ederim