Aşırı Yoğun Sabun Kokulu Kedi Kumu Kedime Zarar Verir Mi?

patilerinin altı bile sabun kokuyor siliyorum ama yinede koku kalıyor 10 litre almıstım bitsin diye uğraşıyorum bisey olurmu kedime

7 CEVAP

Venusss33

Bi kerelik bisey olmaz ama almayın bir daha kokudan cok rahatsızsanız koku giderici tozlar spreyler kullanın

Ozlemkopuk

Bide ciğerlerini düşünün o parfümleri soluduklari için. Evet parfümlü ürünler daha güzel kokuyor belki ama kediler için oldukça zararlı evinize birdaha sokmayın derim

Sabisim

Ben bir kere almıştım proline sabun kokulusunu o kadar sabun kokuttu ki odayı ben bile rahatsız oldum. Kaldırdım hemen bir daha asla kokulu kum almadım. Sizde kaldırın bence.

Magnetar

Kedi o kokuya alerjik değilse ki olsa emin olun haberiniz olurdu, hiçbir şey olmaz. Kediler için çok zararlı denmiş, hangi bilimsel çalışmaya göre? Varsa elde bir yayın bilmek isterim.

tengrist

Hangi bilimsel araştırmaya göre mi? 😂

Cennet29

Magnetar Kokulu kumun zararlı olduğunu akıl etmek için bilimsel araştırmaya gerek yoktur. Tüm yoğun kokular insan sağlığı için bile zararlıyken çok iyi koku alma yetisi olan bir hayvanın zarar gördüğünü bilmek için profesör olmaya gerek yoktur. Tozlu ve kokulu her kumdan uzak durmalısınız bu seferlik bir şey olmaz ama tekrar tercih etmeyin nefes darlığı ve astım tarzı rahatsızlığa nden olabilir

Emirrckr

Bir seferlik bir şey olmaz fakat uzun kullanımda sağlığa zararı çok büyük.Hele ki kapalı tuvaletse daha da sakıncalı,full o kokuyu soluyor.
Kokusuz kumlar tercih etmenizi öneririm,eğer ki koku problemi yaşıyorsanız kuma ekstra aktif karbon ekleyip sorunun önüne geçebilirsiniz ama zaten üst segment kumlarda,koku problemi yaşanmıyor.Hem de daha uzun ömürlü oluyor bu markalar.