Hemogram Sonucu (Acil)

RioLeo

Bilgisi olan varsa bu hemogram sonucuna göre nasıl bir yol izlememiz gerekir? detaylı olarak açıklarsa çok sevinirim

5 CEVAP

Jdjs

Wbc 1.9 genelde gençlik hastalığında oluyor bu şekil yani bağışıklık aşırı düşük veteriner bişey demedimi

Jdjs

Kedinizin genel durum nasıl bilmiyorum ama eyer kanlı ishalı varsa gençlik hastalığı olabilir bağışıklı sınırın altına düşüncr gençlikten şüphelenilir wbc 5 19 arası olması gerekirken sizin kedinin 1.9 yanlış görmediysem enfeksiyon veya bir hastalığın işareti özellikle gençlik anemi veya demir eksikliğide var sanırım

RioLeo

3 yaşında tüm aşıları yapılmış kısır bir kedi daha düne kadar hiçbir sorunu yoktu. Dün akşamdan beri hiçbir şey yemedi, sabah kalktığımda kustuğunu fark ettim gün içinde kusmaların sayısı ve halsizlik devam edince veterinere götürdüm. O da gençlik hastalığından şüphelendiği detaylı test yapılacağını söyledi. Şu an bağışıklığı düşük olduğu için sıvı verildi. Süreç nasıl işleyecek hiçbir fikrim yok 😔

RioLeo

  • ek olarak kanlı ishal durumu şu ana kadar gözlemlemedim.

Jdjs

Biyokimya ve gençlik testi yaptırın bide bağışıklık için aşılar oluyor rus üçlüsü veya ozon kullanıyolar onları sorun bence sadece sıvıyla serumla olmaz grnçlikse acele edilmesi gerekiyor