Yavru Kedim Çok Isırıyor

Arkadaşlar 3 aylık sarman erkek bir kedim var
Acayip bir ısırma huyu var oyun olarak yapıyor ama can yakmaya başladı artık
Evde yürüyemiyoruz ya da ellerimizi vs hep saklamak zorunda kalıyoruz çünkü gördüğü gibi geliyor
O geldiği takdirde elimizi vs çekiyoruz ısırmasına izin vermemeye çalışıyoruz her ısırdığında şşşş yapıyoruz ama yok durum böyle durum bize geldiğinden beri
1 yaşında erkek kısır kedim de var onla arada oynuyorlar ama hep kovalamaca vs
Onun hiç böyle huyları yoktu
Isırdığı zaman oyuncak ile ilgisini çekiyoruz oynuyor sonra gelip tekrar ısırıyor
Bu durumu nasıl önleyebiliriz ileride daha da sorun olacak çünkü

5 CEVAP

keiwks

oyun oynarken her issirdiginde ilgi vermeyi keserseniz belki ise yarayabilir ya da bunun gibi egitimler var internette ama ise yaramazsa veterinere danışmakta fayda var cunku dediginiz gibi buyuyunce daha sıkıntı olur.

benimki de yavruyken bu sekildeydi kedi oltalariyla oynatin diyor veterinerler ve gercekten kizdiginizdan yavas yavas anlamaya basliyorlar bu yüzden kizmayi ihmal etmeyin benim kedim su an bir yasında ce iki aylikken issirdigi yerlerin izleri az da olsa hala duruyor önleminizi alin derim oltalarla

tengrist

İleride daha da sorun olmaz durulur, genellikle annesinden ve kardeşlerinden çok erken ayrılan yavrularda görülüyor bu davranışlar çünkü onlar kardeşleriyle bu şekilde oynuyorlar. Her gün kedinizi özellikle avcılık içgüdüsünü tetikleyecek oyuncaklarla en az 10-15 dakika oynatarak enerjisini atmasını sağlayın

ssedef28

merhaba benim kedim de yavruluktan neredeyse 1 yaşına kadar ısırıp duruyordu son birkaç aydır sakinleşti. annem babam kardeşim eşim elleriyle oynatıp zorla sevmeye çalıştığı için bir türlü ısırma huyundan vazgeçiremiyordum ama uzak bir yere taşındım şu an hiç kimse eliyle oynamadığı için ısırmayı unuttu resmen. her ısırdığında sert bir ses tonuyla hayır diyerek yastıkla hafifçe itiyorum. kendimi tutamayıp deli gibi sevdiğim hırpaladığım zaman bazen yine ısırıyor elimi çekip hayır diye kızıyorum direkt bırakıyor. yani sadece siz değil evdekilerin de oynatmaması gerekiyor bir kişi bile oynatsa davranışı tekrarlayıp pekiştirmiş oluyorsunuz. kediniz şu an çok küçük tutarlı davranıp hayır kelimesini öğretirseniz büyüdüğünde bi sorun yaşamazsınız. elinizi ısırdığında uzaklaştırmak için elinizle itmeyin yastık ya da yumuşak başka bir şey kullanın

Devamlı oynuyor
Olta ile de oynatıyoruz
Diğer kedim ile de oynuyor
Ama hiç durmak bilmiyor
Uyursam oyun oynayamam diye korkuyor bildiğiniz
Yoksa gün içinde gerek kendi kendine oynuyor oyuncakları ile gerekse bizle ya da abisi ile oynuyor
Ama hiçbir şekilde durdurak bilmiyor