Büyük Kedimle Yavru Kedim Nasıl Anlaşır

15 gün önce yavru kedi (dişi) sahiplendim. Büyük kedim ( erkek) yavruyu bazen seviyor , bazen dövüyor. Kavga ettikleri zaman odaları ayırıyorum. Gece odaları ayrı uyuyorlar. Ödül maması veriyorum, oyun oynatıyorum ne yapmalıyım sizce.??

7 CEVAP

Acil öneride bulunursanız çok iyi olur🙏🙏

Zamanla alışırlar ekstra bir şey yapmanıza gerek yok kesinlikle

Bende aynı durumu 2 hafta önce yaşadım tek fark benim iki kedimde erkek
Biri 1 yaşında diğeri 2 aylıktı sahiplendiğimizde
Yavru sokaktan geldiği için 15 gün karantina süreci yaşadı bu süreçte box a koyup koklattım başta tıslamalar vs oldu ama kavga tarzı yakınlaşma olmadı
15 gün sonra yavru ortalıkta rahat rahat dolaşmaya başladı büyük kedim merakla kokaldı hep onu bu sefer de yavru ona tısladı devamlı
Yavaş yavaş aynı odada kalmaya başladılar tıslamalar olabilir
Sıkıştırma ve kavga etme olmadığı sürece odaları ayırmanıza gerek yok vetimiz öyle söyledi gündüz güzelce gözlemleyin aşırı davranışlar görmediğiniz sürece bence artık gece de kapamayın
Eğer kapamaya devam ederseniz süreç uzayabilir
Bizim hala tam anlaşabiliyorlar diyemem ama geçiniyorlar en azından
Arada tıslama vurma vs oluyor ama genel anlamda beraber kalabiliyorlar

Benim büyük kedim yavru
kediyi boğuyor bildiğin ve sıkıştırıyor. Oyun oynadığını sanıyor büyük kedim herhalde. Yavru kediye zarar vermesin diye ayırıyorum 😕. Yavru kedim ilk geldiğinde boxtan hemen çıkarmıştım. Yavru kedim ilk başlarda kendini bize sevdiriyordu. Büyük kedim sıkıştırdığı için bize fazla sevdirmiyor sadece yoğurma hareketi yapıyor. Korktu yavru kedim. Nasıl anlaşırlar bilemiyorum

HaydutveNazli

Benim erkek kedim dişi yavruyu başta dövdü günlerce her zaman yapıştırdı bir tane hırpalamasına izin vermedik sonrasında annelik yaptı

@haydutvenazlı bu süreç ne zamana kadar sürdü ve odalarını ayırdınız mı, gece de aynı şekilde?

Alışmaları için başka önerileriniz var mı?