Kedim Her Şeyi Yemeye Çalışıyor

aysegunerr

Kedim 1 yaşında, dişi, kısır değil. Ne görse ısırıyor yemeye çalışıyor. Koltuk kenarları, masa, halı, telefon ne olursa olsun ısırıyor. Sabah uyandığımda karton kutuyu yiyordu. Perdeler paramparça, sandalyeler, koltuklar diş izleriyle dolu. Normalde kendi evimde bakıyordum, 3 aylığına ailemin yanında bakcaktım. Artık istemiyorlar tüm eşyaları parçalayacak böyle giderse. Ne yapabilirim? Neden her şeyi yemeye çalışıyor? Lütfen yardım eder misini? Nasıl engelleyebilirim? Bu arada mamasını yiyor. ProChoice kullanıyorum, yaş mama da veriyorum. Bir sürü çeşit çeşit ödül maması da veriyorum.

21 CEVAP

poncik78

Tatlı ve şekerli şeyler vermeyin yeter.

aysegunerr

@sophiee teşekkür ederim. Artık sürekli bağırmıyor, iştahı da arttı. Bu seferde her şeyi kemirme yeme olayı başladı. Kabloları, karton vs. giyebilceği şeyleri kaldırdım. Perde, sandalye, koltuğa yaklaştığında şşş diyorum uzaklaştığında ödül maması veriyorum. Hala aynı tepki gösteriyor sanırım. 2 ay ben bakamıcam geçici yuvaya vercem de çok korkuyorum daha kötü olur diye. Ne yapsam bilemedim. :(

Muzeyyennb

Yeme bozukluğu gibi geldi bana. Belki de başka bir şeydir. Veterinere danışın en iyisi öyle çözüm bulmak :)

aysegunerr

@Infernus sevdiği tüm ödül mamalarını yaş mamalarını bol bol veriyorum. Günde ben 2 3saat oynatıyorum. Kardeşim falan da bir kaç saat oynatıyor. Çok ilgileniyoruz. İlgiden sıkılıyor diye düşünüp bir kaç gün oyun oynatmadım pek ilgilenmedim yine aynı. İki kediye birden bakıyordum. Kardeş gibilerdi büyük ihtimalle ayırdığım için mutsuz. Zaten bu eve getirdiğimde bir kaç gün bir şey yemedi sürekli ağlar gibi miyavladı. Sakinleşti şimdi böyle yapıyor. Diğer evde kediyle birlikteyken de poşet, kağıt ve karton gibi şeyler yeme huyu vardı ama böyle sinirle inatla yapmıyordu. Mahvoluyorum yavrum kötü oldukça. Diğer kedimi de getiremem. Ne yapsam bilemedim. :(

Tikih

Benim kedim de kavun zeytin herşeyi ona kızıyorum ve hiçbirşeyin tadına baktırmiyorum

Tikih

Benim kedim de kavun zeytin herşeyi ona kızıyorum ve hiçbirşeyin tadına baktırmiyorum