Kedim Kulağını Tırmalayarak Kanattı

seyahate çıkmıştım. Kedim eşimleydi. Gündüzleri yalnızdı evde. Tırnakları da uzamıştı biraz. Bir kulağını tırmalayarak yara yapmış. İki gün önce kestim. Şimdi de diğer kulağını tırmalamış. Vete yazdım kulak enfeksiyonu ya da kulak uyuzu olabilir. Muayene edelim demiş. O hastalıkların belirtilerine baktım ama öyle sürekli kaşıma gibi bir huyu yok gözlemlediğim kadarıyla.
Yalnız kalmayı sevmiyor ona tepki olarak mı yaptı acaba diyorum. Kendim yapabileceğim bir tedavi yöntemi var mıdır acaba?
Veterinerlere selam veriyorsun bin tl gidiyor direkt. Görsel ekledim ama çok belli olmuyor

6 CEVAP

Yediği mamalardan veya vitaminlerden dolayı alerjik durum olmuş olabilir

Yapmam gereken bir şey var mı yoksa veterinere götüreyim mi

Veterinere götürün daha fazla kaşıyabilir. Benim kedimde de oldu. Geçmiş olsun

yediği mamadan olabilir mamayı değiştirin ardından da yeni mamasına bir kaç damla sarı kantoron yağı damlatın biz bu sorunu böyle çözdük.

3 yaşından beri aynı mamayı yiyor. Ve öyle kaşımıyor görmedim yani

Semayklmz

Aynı durum benim başıma da geldi veterinere götürdüğümde kulak uyuzu enfeksiyon vs bir şey söylemedi sadece kumunu değiştirmemizi önerdi kum carbon değilse ve toz kaldırıyorsa o tozlar kulaklara kulak kenarlarına oturuyor kedide kaşıntı yapıyor. Dediğiniz gibi biraz tırnakları da uzunsa kaşırken zarar veriyorlar.