Kedi Mama Değişimi

dilo61

Merhaba,
yaklaşık iki ay önce kedim kısırlaştırıldı. Kısırlaştırıldıktan sonra Royal Canin manasına başladık, biraz acele geldi açıkçası mama seçimi. Veterinerin önerisiyle aldım.
Belli bir süre kullandıktan sonra mama değişimi yapmak istiyorum.
En doğru süre ne zaman olur ve sizce hangi mama olmalı? Marka önerisi verebilirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim.

11 CEVAP

Maddi durumunuz iyiyse virbac alabilirsiniz kesinlikle..

Semayklmz

Royal Canının hangi mamasını kullanıyorsunuz ? Biz kısırlaştırdıktan sonra Royal Canin Sterilised 37 Kısırlaştırılmış Kedi Mamasına başladık çok memnunuz

Bozita
Optimeal
Hills
N.D.
Nature's Variety
Nutri Feline deneyebilirsiniz.

dilo61

Veterinerimiz Virbac'da önerdi ama açıkçası bulması çok zor. Ama araştırıyorum. Başka öneriniz var mıdır?

Virbacın kendi sitesinde olduğunuz şehir de satış yerleri gösteriyorlar. Farklı bir mama derseniz N&D alabilirsiniz ama benim kedime pek iyi gelmedi. Deneyerek ona uygun mamaları bulabilirsiniz yinede önceliğiniz virbac olsun.

dilo61

Anladım, çok teşekkür ederim bilgileriniz için. N&D mamasını da veterinizime sorduk ama o parayı hiç hak etmediğini belirtti. Elbette her kedi farklı mesela Royal Canin'i sevdi yiyor bir yan etkisi de olmadı çok şükür. Ama içerik olarak ne denli kaliteli emin olamadım. O yüzden farklı mama alayım diyorum.

dilo61

Başka önerisi olan var mı? Acana için böbrek hastalığı yapıyor diyenler var doğru mudur?

dilo61

Ben de Royal Canin Sterilised 37 kısırlaştırılmış mamayı kullanıyorum ve çok şükür bizde bir sorun yaşamadık. Ama içerik olarak emin olamadığım için sormak istedim.

dilo61

N&D mamasını veterinerimiz önermedi maalesef.

dönüşümlü olarak
Optimeal ve Nature's Variety kullanıyoruz N.D de glukozamin desteği var sadece ama her mama her kediye iyi gelmiyor maalesef Pro plan da deneyebilirsiniz.
Hills de fena değil.

dilo61

Değerli dönüşleriniz için teşekkür ederim. Şimdilik Royal'den devam ediyoruz. Dediğiniz gibi her mama her kediye iyi gelecek diye bir durum yok, değişim yapacağım zaman önerilerinizi dikkate alacağım.