Sokakta Bir Schottish Kedi Buldum

Vitesan

Merhaba sokakta bir kedi buldum ırkını tahmin ediyorum bakımsız bir durumda eve aldım kedi malzemelerim yok sanırım vücudunda yara var yarın veterinere götürebilirim anca bu gece rahat etmesi için ne yapabilirim

10 CEVAP

dilo61

Öncelikle Allah sizden razı olsun, keşke herkes bu kadar duyarlı olsa minik dostlarımıza...
Kedi bakım malzemesi yok demişsiniz, bu nedenle vücuduna herhangi bir ürün kullanmayın (şampuan, krem vs.) Yarası olduğu için daha kötü hale gelebilir.
Açık yara ise bandaj ile kapatabilirsiniz enfeksiyon kapmasını önler. Yarayı şimdilik su harici ile bir şeyle temizlemeyin bence ve yarın mutlaka veterinere götürün.
Veteriner gerekli kontrolleri yapacaktır. Sonrasında bakamayacaksanız lütfen sahiplendirin. Tekrar sokağa düşmesin kuzucuk.

Vitesan

Kediyi tekrar sokağa bırakmamakta kararlıyım tüyleri uzun yarasına veya kendisine bir şey sürmedim henüz sadece mama ve su verdim kendini temizlemeye çalışıyor veteriner ile konuştum karma aşı parazit alışı hakkında konuştu tüy kesimi de. 2 hafta sonra olacak yarın daha temiz ve sağlıklı olacak kedicik 🐱

Venusss33

Lütfen yaşadığınız şehirin hayvan sahiplendirme sayfasına atın sokakta ailesi onu arıyor olabilir benim kedimin cinsinden ailesi benim gibi perişan halde olabilir

Vitesan

Veteriner sonrası çipi varmış çip sahibini bulduk sahibi kediyi sahiplendirmiş ama çip devri yapmadığı için kendisini bulabildik sahiplendirdiği kişi kedimiz Alex i dışarı atmış sahibi kediyi sahiplendirdiği için böyle bakımlı bir kediyi bu halde görünce üzüldü açıkçası Alex için belirli bir masraf verdiler ben öğrenciyim fazla param olmuyor bu gün içerisinde kedinin ilk sahibi gelip Alex’i alıcam umarız daha iyi olur kedimiz 🐱♥️

Vitesan

Yaklaşık 3 gündür ilk bulduğum yerde besliyorum bakıyorum kapımın önündeydi bu arada yaşadığım yerde başka bina yok sadece 1 okul var bende lojmanında kalıyorum okuldan kimse gelmiyor kapalı etrafta bina ve ev yok çıkmaz sokak giren arabalar yanlış navigasyon yönlendirmesiyle giriyor böyle bir yere kaybolup gelmesi garip yinede bakar ve koyarım sağolun

Venusss33

Bu acıyı 10 gündür yaşıyorum cok zor... sahibinin bulunması icin elinizden geleni yapın bir süre bulunmazsa sizindir zaten.

sevila

Büyük ihtimalle attılar eğer çipi yoksa kısır değilse lütfen kısırlaştırmadan sahiplendirmeyin

Vitesan

Kısır değilmiş erkek bir kedi kayıp ilanlarına dahi baktım kendimde gören duyan gibi uygulamalara ilan verdim hiç bir gelişme yok şuan veteriner dışında yapabileceğimiz birşey yok

blue_hpood

cevaplar arasında fark ettim, tüy kesimi demişsiniz, umarım veteriner getirin komple tıraş edelim dememiştir, eğer öyleyse lütfen tıraş ettirmeyin, hiçbir faydası yok kedi için.

sevila

Sahibinin bulunmasına sevindim umarım bir daha sahiplendirmeye kalkmaz. Dernek grubumuzda 1.5 günde 10 dan fazla cins kedi paylasıldı atıldı diyerek bu aralar deli gibi ev kedilerini atıyorlar dışarıya özellikle cins kedi /köpek sahiplenenler yeni moda bu oldu canın sıkılınca at ne de olsa bulup bakan hayvanseverler var