Kilo Almamak

Thena

Kısır erkek (2 yaş) kedime ne yapsam kilo aldırmıyorum . Tavsiyesi olan var mı ?

10 CEVAP

BLCNuray

Evde tavuklu sebzeli yaş mama yapabilirsiniz.Hem sağlıklı oluyor hem kilo almaya yardımcı oluyor

Arietta

Veterinere sorarak somon yağı ve ek besin kullanabilirsiniz, kan değerlerine falan da baktırmak iyi olur aslında altta yatan bir neden varsa diye

sitedizayn

kediniz kaç kg ? zayıf mı görünüyor ? kısır maması mı kullanıyorsunuz ?

edaquinnn

ic paraziti olabilir. asilarini yaptiriyor musunuz?

Thena

Denedim ev yapımı bir şey yemiyor maalesef

Snzlc

pro plan kullanarak kedime kilo aldırmıştım. Kısır mama kullanmanmayın bir süre yavru maması yesin. Kaliteli yaş mamalardan alıp verin sık sık. Yaş mama da kilo aldırır.

Cankanac

Yaş mama kesinlikle çok kilo aldırıyor proplan da aynı şekilde kilo aldırıyor fakat içeriği çok iyi değil kilo aldırmak için kullanılabilir ama .sıvı ödül mamasını,mama yemiyorsa mamasına sıkıp verebilirsiniz ayriyeten balık da çok zengin bir besin yiyorsa dilediğiniz kadar verin bence :)

Zumrutt00

kilo almamasının altta yatan bir sebebi olabilir mi?

SevimliCadi

Bu durumu veterinerinize sordunuz mu? Parazitten çeşitli hastalıklara kadar altında yatan bir neden olup olmadığına bakılmalı önce. Bir sonuç çıkmazsa, veterinerinizin de gözetiminde somon yağı veya gerekli takviyeleri kullanabilirsiniz.

Onun dışında ödül maması, yaş mama ve yavru kedi mamaları kilo aldırır. Ancak kediniz kısır bir erkekmiş. Yavru kedi maması kullanımını pek tavsiye etmem, sonradan üriner sisteminde sıkıntı çıkmaması adına... En iyisi veterinerinize danışmanız olacaktır. Onun yönlendirmesiyle belki mama değişimine gidebilirsiniz.

Pnrdogan

Balikli mama alın kuru veya yaş. Balik yağı verin. Tavuk ciğeri haşlayıp verin kilo alir