Kedi Mama Değişimi

z-senem

Merhabalar,
Farklı bir mamaya geçiş yapmak için 3,5 gün eski ve yeni mamayı karıştırarak vermek yeterli olur mu acaba?

6 CEVAP

dilo61

Bizim veterinerimiz 7 gün diye önerdi. Yani ilk iki gün %75 eski mama %25 yeni mama. 3-4. günlerde %50 eski mama %50 yeni mama, 5-6. günlerde %25 eski mama, %75 yeni mama ve 7. gün itibariyle yeni mamayı tamamen verebilirsiniz.

dilo61

En üste eski mama bulunmalı, yenisi altta.

z-senem

@dilo61
Çok teşekkürler.

sitedizayn

önce direk olarak yeni mamayı denediniz mi ? yemezse ancak o şekilde olabilir.
zaten kediniz çok seçici ise eski yeni her neyse seçip yiyebilir de :)
bugünlerde bende yeni mama deniyorum karıştırıp veriyorum bir kedim yiyiyor diğeri karışık mamadan eski sevdiği mamasını seçip yiyiyor.
reflex plus skin care somonlu mamanın içeriğini çok beğenmiştim ve geçmek istedim bir kedim sorun çıkartıyor.
nd kullanıyordum son zamanlarda tüy dökümü sorunları oldu bırakmak istedim yani.
proplan çeşitlerini denedim hangisini verdiysem direk yediler, proplan kullanmak istemediğim için reflex plus deniyim dedim yani. daha olmadı bonacibo yiyecekler.
evet benim bugünlerde yaşadığım mama geçişi ve marka karmaşası bu şekilde. umarım fikir verir.

sitedizayn

yazmayı unuttum komşum petshop açık proplan da satıyor onun için 100 gr alıp deneme yapabiliyorum yoksa paket paket almadım yani :)

z-senem

Ne güzel detaylı yazmışsınız, çok teşekkürler 🤗
Bonacibo mamayı çok duyuyorum ama içeriği hakkında bilginiz var mı acaba?
Hill's yavru ton balıklı kullanıyorum şu anda ama burada onun içeriğinin iyi olmadığını yazmıştı birkaç arkadaş.