Eski Mamayi Yemeyen Kedim İçin Ne Yapabilirim?

Kediliyiz

Yanlış okumadınız. 🫠
Kedim Hills'in genç yetiskin mamasını yiyordu.
Ağız sağlığına destek olsun diye Hils oral care mama da aldım. Amacım ikisini karışık yedirmekti. Şimdi kedim asıl maması olan Hills genç yetişkini değil de ek olarak aldığım Hills oral care mamayi yemek istiyor.
Sizce eski masasından sıkıldığı için mi böyle yapıyor. ?

Millet yeni mamaya alıştıramaz, bizimki yeniyi gorunce eski mamayi reddetti..

Eski mamasını 1-2 hafta süre ile vermeyip özlemesini mi sağlamalıyım?

Böyle bir şey yaşayan oldu mu?

3 CEVAP

aysesshns

Seçici olabilir benim de öyle idi kedim ilk tavuklu yiyordi sonra bulamayinca balıklı aldim hilss marka sonra tavukluyu yemez oldu ama karıştırıp verince yemişti benimki seciyor ama nasıl yapıyordu bilmiyorum bakiyordum mama kabinda tavuklular kalmış balıklı yoktu aç kalınca yiyor bazen aç kalmasina izin vermek ya da ölçülü beslemek gerekiyor

E_Thor

Mamaya biraz sıcak su ekleyip bebek maması kıvamına getirirseniz tüketebilir… Proplan kitten mamadan yetişkin mamaya geçerken karıştırıp verdiğimizde kedim yemek istememişti ben de kitten mamayı bu şekilde vermeyi denemiştim ve yaklaşık 1 ay boyunca yaş mama ihtiyacımızı bu şekilde karşılamıştık, bazen içine vitamin eklediğimiz de oluyordu bahaneyle onu da yemiş oluyordu 😅

Kediliyiz

Çok seçici ve ilginç canlilar yaa 🥰Çok teşekkür ederim..👍

Çok Aç kalmasına izin veremiyorum maalesef tedavisi olmayan kronik hastalığı olduğu için üzmek istemiyorum 😌