Çipi Okunmayan Köpeği Nasıl Üzerimize Alabiliriz ?

Aysellimo

2 ay önce veterinerden sokağa terk edilmiş yaşlı bir golden köpek sahiplendik. Ancak çipi okunmadığından köpeği üzerimize alamadık. Görüştüğümüz 2 veteriner bir şey yapılamaz dedi. Sadece aşı karnesi verdiler. İlçemizdeki Tarım ve Orman Bakanlığı'nın birimini Haziran 2024'te aradığımızda da artık çip uygulaması yapmadıklarını söylediler. Şimdi yeni geçen yasa ile 2025 yılının sonuna kadar köpeğin dijital kimliğini çıkarmamız gerekiyor. Ama ne yapacağımızı bilemiyoruz. Sosyal medya ve şikayet platformlarında benzer birkaç örnek gördüm. Onlar da sorunu çözememiş.

Veteriner yeni bir çip takıp, hayvanın Petvet'e kaydını yapamaz mı ??? Teşekkürler

2 CEVAP

MelisRose

merhaba,

ben de okurken yeni bir çip düşündüm aslında. bence veteriner ile bunu konuşun. yada köpek ırkları federasyonu (KIF) ile golden ırkından kim sorumlu ise onunla bir görüşün. ben yasa çıkmadan önce federasyondan çipletmiştim köpeğimi, yasa çıktığında da çip numarasını petvete kayıt etmişti bakanlık.

Aysellimo

Teşekkür ederim, federasyonla görüşmeyi deneyeceğim.