Tuvalet Eğitimi

Köpeğim yemek yedikten sonra belli olmayan saatlerde kaka yapıyor onu nasıl düzene sokarım

2 CEVAP

MelisRose

merhaba,

köpeğinizin yaşı nedir ? çünkü bu önemli.
yavru ise sindirimi çok hızlı olacaktır mamayı yedikten 10-15 dk sonra dışkılama olur. o nedenle tuvaletini öğrenebilmesi için pedi olan alana yakın tutmalısınız ve pedinin etrafında oynatmanız gerekli.

eğer köpeğiniz yetişkin ise zaten 2 öğün tüketmeli ve en az iki kez tuvalete çıkmalı.
önce tuvalet sonra mama olacak şekilde planlamalısınız gezintileri.

eğer köpeğiniz çok dışkılıyorsa, verdiğiniz mama gramajını kontrol edin gereğinden fazla yiyiyor olabilir. yada mama kalitenizi kontrol edin, sindirilebilirliği düşük bileşen çok ise fazla miktarda dışkı yapmasına ve sıkışmasına sebep olacaktır.

bağırsak hem insan hem de hayvanlar için eğitebilir bir organdır. bu nedenle düzene koyana kadar gün içi verilen ödül mamaları kaçamaklar vs kaçının ve bağırsak hareketlerini düzene sokun.

Teşekkür ederim