Kedim Kusuyor

Edaercan

Kedim bu gün kustu sonra 2 saat sonra safra gibi su kustu..neden acaba

3 CEVAP

aslihan_e

Biz nedenini tahmin edemeyiz, veteriner testler yaparsa anlar. Ateşi çıkar, paraziti olur, mide problemi olur, bozuk gıda yer, virüs kapar, böbrek problemi olur vs. sürüyle neden var. Google'a kedilerde kusma nedeni yazınca nedenlerini görürsünüz ama biz sizin kedinizin neden kustuğunu bilemeyiz.

kj0122

Eğer kusma sıklığı artış gösteriyorsa 4 saat bir şeyler yemesin sonra yesin suyu eksik etmeyin en kısa vadede hekimliğe ulaşın

Jayfeather

Gün içinde 2 ve üzeri sayıdaki kusmalar şüphe sebebidir. Safra kusmasının bir nedeni de stres oluyor. Kedinizi önce oyun oynatıp enerjisini attıktan sonra mamasından az miktar besleyerek bunu çözebilirsiniz. Fakat eğer sağlık problemlerinden kaynaklanıyorsa hekiminize danışmalısınız. Günde 3-4 kere ve hatta daha fazla kusuyorsa hiç zaman kaybetmeden hekiminize gidin lütfen. Geçmiş olsun 🙏