Yavru Köpek

eylem97

Yavru köpeğim kaka yemeye başladı gözümüzün önünde olunca hemen temizliyorum ama olmayınca yiyor bunu nasıl önleyebilirim??? Kaka yapınca kızmıyoruz

8 CEVAP

eylem97

Yardım edin bildiğiniz bir ilaç vs varsa lütfen

Muzeyyennb

Merhaba. Kaka yemesinin bir çok sebebi olabilir. mesela yetersiz beslenme,vitamin mineral eksikligi,stres gibi.Ilk once bunu ogrenmeniz gerek.Yalniz kalmamasina dikkat edin. Daha sonra Köpeğin mamasına her gün (köpeğin boyutuna göre) 1 çay ya da çorba kaşığı konserve ananas, ananas suyu ya da ıspanak ekleyin.

dksahmat

  1. olarak bunu neden yaptıgını çözün açlıkdan mı bulundugu ortam da sitres yaptıgındanmı yoksa bulundugu ortam temiz deyilde öyle alıstıgından mı kısaca bunu neden yaptıgını ögrenin sonra çözüm e ilerleyin

  2. açlıkdan sa yemek sayısı yetmiyordur yada mamasını deyiştire bilirsiniz
    3 sitresdense neyden kaynaklı oldugunu ögrenmeye bakın ve onu ortadan kaldırın

  3. bu nların hepsini yaptınız genede yemeye devam ediyorsa şöyle bi çözüm yapabilirsiniz
    mamasını ortada bırakmayın siz ögün olarak verin ve yemekden 30 dk sonra dısarı çıkarın eve tuvalet yapmasın bu sayede dısarı tuvalet egitimide vermiş olursunuz böyle yaparak alışkanlık haline getiricek eve tuvalet yapmıyıcak ve ortada bı kaka olmadıgı içinde yeme teşebbüsünde bulunmuyucak ve dısarda baska dışkıları yemeye çalısırsa hemen kızarak hayır deyin ve hemen eve götürün ve götürürkende hiç konuşmatın ve 1 saat göz göze gelmeyin bu ona ceza olucak böyle tekrarlayın bunun yanlış bişey oldugunu anlıyıcak ve yaparsa ceza alıcanı bilicek ve bırakıcak
    kolay gelsin işiniz biraz zor ama halledilmiyicek bişey deyil

eylem97

Ispanak haşlayıp mı koyayım

eylem97

Köpeğim 4 aylık

Derdedermanim

Yanlış bir yerde ihtiyaç giderdi ve çok kızdıysanız suç unsurunu ortadan kaldırmak için bunu yapabildiklerini okumuştum şahsen buna tahammül edemem kolay gelsin çok zor.

didemkaranfil

Yavru köpeklerin annelerinden ilk öğrendiği davranış şekli kaka yemektir.Anne köpek barınağı temiz tutmak, yavruların derisini temiz tutmak ve hastalıklardan korumak için yavruların tuvaletlerini yiyerek ve yalayarak temizler.Yavru köpekler annelerinin yaptığı bu temizliği,beslenmek olarak algılayabiliyor,zamanla bu huyundan vazgeçeçektir.Telaslanmayın.
Diger bir sebep,eksik ve yetersiz beslenmeden de kaynaklanır.Köpeğinizi mutlaka kaliteli mama ile beslemeye çalışın.
mineral eksikliği varsa veterineriné başvurun.

didemkaranfil

KÖPEKLERDE KOPROFAJİ (DIŞKI YEME)
http://animallia.com/kopeklerde-koprofaji-diski-yeme/