Kedi Pirelenmesini En Çabuk Yolda Nasıl Geçirebilirim

Bugün veterinere gittiğimde iç dış parazit oldu pirelendi söylendi bir ilaç sıkıldı ama eve geldiğimde hani üstünde görmeye kendi gözümle başladım Çok fazla araştırma yaptım pirin eve yayılıp insana temas edebileceğini öğrendim bunu en kolay yoldan nasıl halledebilirim ve evi herhangi bir ilaçlama yapmam gerekiyor mu haftaya gittiğimde bir sonraki aşısını da tekrar ilaç sıkılacak ne kadar sürede ilaç sıkılıp geçirilebilir veya ben hangi türde ilaç alıp kendim evde de sıkabilirim

1 CEVAP

aslihan_e

Bu kedinin üzerine ilaç sıkmalar hayvan için çok zararlı. Kendiniz de alıp sıksanız yalandığında ne olacak, hayvanın karaciğeri mahvolur. Evi ilaçlatma aşaması en son aşamadır, yani aylarca kurtulamadınız o zaman düşünürsünüz. Şuan kedide pire varken ilaçlatsanız ne olacak, eve geri geçerler. Onlar kedinin üstüne ilaç sıkılınca size kaçmıştır ondan görmüşsünüzdür. İnsan ile temas etse ne olacak, sivrisinek gibi bir şey, sizde yuva yapmaz, üstünüzde uzun süre kalmaz. Bit gibi değiller. Kediniz olduğunda birkaç pire gördüğünüzde telaşa kapılmayıp duruma alışmanız gerekli. Pireler hayvanın zehirli kanını emdikçe ölecekler.