Pirlenmekle İlgili

Kedim pirlendi iç dış parazit aşısında pirlenme ilacı sıktı ama eve gelip kendi gözümle gördüğümde en kolay yolda nasıl geçirebilirim eve bulaşır mı eve ilaç sıkmam gerekiyor mu cinsi scottish beyaz bir kedi ve onun üstüne pelenmeleri görünce kendim de kaşınmaya başladım evdekiler de öyle Bunu en kolay yoldan nasıl geçirebilirim hangi ilacı kullanmalıyım bir hafta sonra iç dış parazit olacak o zamana kadar ilaç sıkılması pir elenme artabilir mi bunun hakkında bilgi verirseniz gerçekten çok sevinirim internette çok fazla eve yaylabileceğini işte kedinize sirkeli suyuyla bir fıs fıs yardımıyla sıkabilirsiniz falan dedi ama ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum veya kedimi yıkaabilir miyim bu durumda

2 CEVAP

Jayfeather

Merhaba, kedinizi yıkamanız genelde önerilmez. Hekimlerin gerekli gördüğü durumlarda kediler yıkanıyor. Sirkeli su hakkında tecrübem yok fakat en yakın zamanda hemen hekime gidip iç ve dış parazit aşılarını yaptırıp evinizi de ilaçlatabilirsiniz. İlaçlama sırasında kedinizin evde bulunmaması gerekiyor. Kimyasal maddeler kedilere zarar veriyor, bilginiz olsun.

AhsenAise

Sirkeli su ile ıslatıp tarayiniz tarafa gelen pireleri yanınıza alacağınız sampuanli suya atınız ,bunu günde iki üç kez yapınız ,ense damlası müthiş kimyasal içeriyor ve pirelere karşı da etkili olmuyor,siz yine de deneyiniz damlayı ama beklentiniz olmasın