2 Yavru Kedim Annesi Tarafından Dışlanan Yavru Tekrar Dönünce Kavga Etmeye Başladılar

Alicanx1

Arkadaşlar merhaba kısa bir süre önce terasımda anne kedinin yuva yaptığını gördüm 3 yavrusu vardı 2 tane sarı bir siyah anne nedense siyah olanı yavrulardan ayırdı ve onu bahçede büyüttü bense iki sarıyı terasta baktım bugüne kadar hiç sorunları yoktu ama nasıl olduysa siyah kedi bahçeden terasa girmiş yavruların yerini işgal etmiş durumu fark ettiğimde erkek sarı kedi siyah kediyle sürekli kavga halinde ve huzursuz dişi ise ikisinin arasında kalmış çok korkuyor önce hiç böyle sorunları yoktu siyah kedi resmen huzursuzluk veriyor birde aç gözlü biraz kendi önünde maması dururken diğerlerinin mamasina göz dikiyor haliyle kediler de ona saldırıya geçiyor erkek sarı kedim şimdi sürekli terastan kaçıyor ne yapmam lazım siyah kedi saklanıyor onu alıp bahçeye çıkarmak istiyorum ama yapamıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

2 CEVAP

sevila

Belki fazla anlam yüklüyorumdur ama sonuçta huzursuzluk vermesi normal değil mi bahçemde ki smokin anne smokin yavruya sahip çıkarken tekiri dışlıyor tekirde sürekli onlar yemek yerken onların kabından yemeye çalışıyor ben hiç karışmıyorum çünkü dışlandığının farkında belki hıncını o şekil çıkartıyor ilk dışlandığı zaman çok üzüldü üzüntüden en sevdiği mamayi yemedi 2 3 gün zayıfladı o siyah kedi diğerleri gibi terasta durmak istiyorsa dursun dokunmayın yavrularla birlikte oyun oynatmaya çalışın kedi oltası,top vs

aslihan_e

Benim baktığım sokak kedisi de üç tane siyah yavru doğurmuştu ama onları beğenmiyordu, kendisi de siyahtı halbuki, gidip başka kedinin beyaz yavrularına bakıyordu, onları emziriyordu, kendi çocuklarını günde bir kere emzirip yanlarından kaçıyordu. Aslında onlar daha yavru, zamanla birbirlerine alışmaları gerekli. Evde olsalar disiplin uygulayın kavga etmelerine izin vermeyin derdim ama dışarıdaki kediye ne kadar müdahale edebilirsiniz ki, kovarsınız en fazla, ona da yazık olur. Kedi sokaktaysa, kaçıyorsa, gelmiyorsa buna razı gelmeniz gerekli, bahçe, teras ev değil, ya eve alacaksınız ya kendi hallerine bırakacaksınız.