İyi Akşamlar, 3 Tane Yavru Kedi Aldım 1 Aylıklar Ama Biberonla Beslenmiyorlar.

suleren

Maalesef annelerine köpek saldırdı, veterinerde şu an ama durumu çok kritik. Yavrulara da biz bakıyoruz ancak yavrular 1 kere veteriner gliserin verdikten sonra kakalarını yaptılar, ıslak pamukla ovalamama rağmen hala yapmadılar. Biberonla beslenmiyorlar, çok az yaş mama yiyorlar zorla biraz da zeytinyağı katıyoruz veterinerin tavsiyesiyle. Şırıngayla kedi süt tozuyla 3-4 ml içirebildim. İlk defa bu kadar küçük kedilere bakıyorum, yardımınıza çok ihtiyacım var.

3 CEVAP

ssedef28

merhaba bu kediler 1 aylıktan daha büyük görünüyorlar kulakları baya büyümüş çünkü. yaş mama vermeyi deneyebilirsiniz. kaka yaptırmak için de youtubeda cherie kanalında constipated kitten help the triangle method isimli videoyu izleyerek yaptırmaya çalışabilirsiniz. şırınga yerine biberon alırsanız kendileri emerek daha çok içebilirler

suleren

Biberonla içmiyorlar:(( çok teşekkür ederim tavsiyeniz için, hemen deneyeceğim.

suleren

Benzer durumu yaşayanlar için yardımcı olmak adına yazmak istedim, ertesi gün bebişler bayağı bir toparlandı. Tuvaletlerini kendileri yapmaya başladılar, muhtemelen stresli ve yorgunlardı. Veterinerin tavsiye ettiği bağışıklık güçlendiriciyi veriyoruz, yaş mamaya biraz zeytin yağı kattık. İlk geldiklerinde zorla yediriyordum ama ertesi gün kendileri kaptan yemeye başladılar.