Bonacibo Kedi Maması Uzun Yıllar Kullanan Var Mı

sitedizayn

bonacibo kedi maması uzun yıllar kullanan var mı ? bu mamaya geçiş yapmak istiyorum şimdilik arada bir ödül maması gibi veriyorum çok seviyorlar birde son günlerde nd ile tüy dökümü sorunu yaşadım değiştirmeyi düşünüyorum.
ayrıca şu şekilde sorsam belki daha iyi ...
10 yıldır şu mamayı kullanıyorum kedimin sağlığı çok iyi diyebilecek arkadaşlar var mı ?

4 CEVAP

SevimliCadi

Bonacibo'nun uzun süreli kullanımda içeriğindeki tuzdan dolayı zarar verdiği söyleniyor.

Doğru mamanın biraz da deneme-yanılmayla bulunacağını düşünüyorum. Çünkü her kediye, her mama yaramıyor. Bütün kedilerime şu anda Bozita kullanıyorum, şimdilik memnunum.

AhsenAise

Evet dört yıldır aralıksız kullanıp hiçbir şikayeti olmayan birini tanıyorum,ilginç şekilde kedileri inanılmaz sağlıklı masaAllah,ben yıllar önce kullandığımda çok memnundum ( bir kaç paket ) geçen yıl tekrar bonacibo ya sans verdim ishal kusma sorunu yaşadık , yurtdışındaki kullanıcıların da çok beğenip yeterli bulduğu bir mamadir
Şans verebilirsiniz

sitedizayn

aslında bende sokakta baktığım bir kaç kedi var onlara bonacibo alıyorum her zaman ve bakıyorum kedilerin tüyleri parlak ve sağlıklı görünüyorlar evdekilere nd kullandım 8 ay kadar ve tüy dökümü başladı iki kedimde de hatta birinde ensesinde biraz kelleşme oldu takviye vitamin falan aldım iki haftada toparladı, sokakta baktığım kedilerden birinde yüzünde iltihaplanma olmuştu kendini kaşıyarak o bölgeyi biraz açtı ve kedi kendi kendine iyileşti tüyleride yerine geldi.
böyle şeyler görünce neden dedim evdekilere de sadece bonacibo vermiyorum ki.
bonacibodaki tuz konusuna gelince bütün mamalarda zaten az miktar tuz bulunur.

sitedizayn

@SevimliCadi doğru her mama her kediye yaramıyor, nd yi kaliteli olarak gördüğüm için kullandım ama sorun yaşadım.
daha önce brit care haircare kullandım herhangi bir sorun yaşamadım ama biraz daha minyon tipli olan kedim kırmakta zorluk yaşıyordu mama biraz sertdi onun için bırakmıştım.