Kedide Kuduz Aşısından Sonra Sert Şişlik?

Arietta

Merhaba, 24 Temmuz'da kedime kuduz aşısı yaptırdım. Aşı yapıldıktan sonra masaj yapmamı söylediler, yaptım da. Ama bugün kedimin sırtında sert bir şişlik fark ettim. Ağrısız bir şişlik çünkü dokunup baya mıncıklasam bile tepki vermiyor. Aşı yapılan yerde olduğuna de eminim. Tüylerini aralayıp bakmaya çalıştım ama bir renk değişimi, yara vs. yok. Sadece sert ve ağrısız, yaklaşık 1 lira büyüklüğünde bir şişlik.
Başına gelen var mı? Veterinere göstereceğim yakın zamanda ama korktum ya

2 CEVAP

MelisRose

Kusması ile ilgili bir yorum yapamam fakat iğne olduğunda insanlarda bile şişlik beze olabiliyor.
ben de aynı durumu köpeğimde yaşadım bir ay sürdü neredeyse. o nedenle çok endişelenmenize gerek yok. zaten ağrısı olsa yada rahatsız olsa size belli ederdi.

Arietta

Dün gece biraz masaj yapmıştım, sabah uyandığımda biraz kusmuk buldum yerlerde. Mama yemesi falan iyi ama, hiçbir halsizliği yok. Yine de bu durumla alakalı olabilir mi kusması ya, internette de araştırınca tümör falan çıktı karşıma çok bakmak istemedim. Bir iki hafta gözlemleyip öyle götürecektim ama şimdi kusunca hemen mi götürsem diye düşünüyorum