Bıldırcın Yumurtası

ben haftada 1 veya 2 kez kedilerime bıldırcın yumurtası veriyorum ( çiğ olarak ) aramızda deneyimlemiş ve olumsuz bir tarafına rastlamış birileri varmı acaba ?
NOT : şuan 3 kedim var 2 erkek 1 dişi ( 5 aylıklar ) ve ben hiç bir olumsuz tarafına denk gelmedim okuduğum bir çok yazıda çok faydalı olduğunu okuduğum için vermeyi hiç kesmedim

2 CEVAP

aslihan_e

Çiğ yumurta beyazı içtiklerinde vitamin eksikliği yaşıyorlar çünkü o besin maddelerinin vücut tarafından alınmasına engel oluyor. O yüzden zehirlenince çiğ yumurta akı içirmeyi öneriyorlar çünkü zehri bile çekiyor.

E_Thor

Çiğ yumurtada ciddi hastalıklara sebep olabilecek bakteriler bulunabiliyor. Örneğin; Salmonella, E. coli. Kaynattığınızda ise büyük bir kısmı yok oluyor. Ne siz ne de kedilerinizin çiğ olarak tüketmemesi gerekir. Evet faydalıdır fakat ısıl işleme maruz bırakın ki yarardan çok zarar görmeyin..