Bu Tatlı Bebeğin Irkı

Herkese merhabalar, annem bu yavruyu dışarıdan kurtarıp kendi çalıştığı yere getirmiş. Sahibi de çıkmamış. Evimizde de 5 yaşında tekir bir oğlumuz var. Dışarıdan geldiği için iç dış yaptırmış. Vetenirer safkan british olduğunu söylemiş. Ama ben öyle düşünmüyorum. Tonkinese ya da bluepoint olduğunu düşünüyorum. Sizce bilir kişiler, bu tatlı bebeğin ırkı nedir?

6 CEVAP

Sezgek

Ülkede safkan british bulamazsınız britishlerin çoğu Scottish ile geri kalanları buldukları her hangi bir cins kedi ile çiftleştiriliyor hatta bazıları bildiğiniz tekirle dolayısıyla kediniz british kırması ama anne babayı bilmeden ne kırması olduğunu söylemek imkansız işin ehli bir vet olsaydı zaten gen analizi yapmadan safkan diyemeyeceğini bilirdi 😃 tüyü kadar ömrü olsun yavrunun

Sezgek

Ne yazık ki kırma olması genetik hastalıkları ekarte edemiyor özellikle kalp hastalığı açısından dikkatli izlenmeli bazı makaleler britishlerde de eklem rahatsızlıkları olduğu konusunda uyarıyor ayrıca solunum yolu hastalıkları açısından da dikkatli olmak da faydan var

BLCNuray

Benim kedimin aynısı cinsi British blue point

Cngzhn

Çok iyi ve özenle bakılmalı , uzun ömürleri olsun ..

Çok teşekkür ederim :)

Cevabınız ve bilginiz için çok teşekkür ederim. Tüy rengi ve yüz yapısından british e hiç ihtimal vermemiştim. Herkes britishlere bayılıyor onlar da can tabii ama çevremde kimin british i olsa ya obez ya kalp rahatsızlığı var. Travmalıyım diyebilirim. Bana da hediye scottish anne bluepoint baba yavrusu geldi. İnanın genetik rahatsızlığı var mı yok mu diye çok uykusuz gece geçirdim ileride de vetenirer destekli vitamin mama ne gerekiyorsa besleyeceğim çocuğumu.